نمازی: چرا نباید از قهرمانی ذوب آهن صحبت کنم؟

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران ، سمیرا شیرمردی ، امید نمازی سرمربی ذوب آهن اصفهان برای اولین بار است که سرمربیگری در لیگ برتر را تجربه می نماید. نمازی با اینکه تغییرات زیادی در ذوب آهن داشت و فکر می نماید تیمش احتیاج به زمان دارد که به هماهنگی برسد اما تا الان 2 برد، 2 تساوی و 2 باخت در لیگ برتر داشته که نسبت به فصل گذشته، نتایج بهتری است. سرمربی ذوب آهن با این نتایج امید زیادی دارد که تیمش را به رده های بالاتر و حتی قهرمانی برساند. او می گوید هدفی جز قهرمانی ندارد و برای آن کوشش می نماید که شاید همین صحبت ها باعث شد انتظارات از ذوب آهن بالا برود اما نمازی باز هم این مساله را تکرار می نماید تا شاگردانش بدانند هدفی جز این مساله را دنبال نکنند.

نمازی: چرا نباید از قهرمانی ذوب آهن صحبت کنم؟

- شرایط این روزهای ذوب آهن چطور است؟ تعطیلات لیگ به سود تیم تان بوده یا به ضرر آن؟

شرایط تیم ما خوب است. البته متاسفانه ما در 2 بازی لیگ و حذفی مقابل پدیده مشهد شکست خوردیم. در حالی که در هر 2 بازی می توانستیم نتیجه بهتری بگیریم اما اشتباهات انفرادی و البته بی عدالتی از لحاظ داوری باعث شد در هر 2 بازی، 2 پنالتی صددرصد ما گرفته نگردد. ما دنبال جار و جنجال نیستیم اما امتیازات مهمی از دست می دهیم و شکست می خوریم. من دوست دارم اگر شکست می خوریم دلیلش کار ضعیف تیم باشد، نه داور. به هر حال بعد از این بازی ها، ما تمرینات آماده سازی را برای بازی با استقلال خوزستان انجام می دهیم و از این بازی استقبال می کنیم. بچه ها همدل شدند و می خواهند امتیازات از دست رفته را جبران نمایند که بعد از 2 نتیحه خوب، راهی تعطیلات بعدی شویم.

- اگرچه شما قبلا در ایران حضور داشتید اما ظاهرا انتظاراتی که از لیگ برتر داشتید متفاوت با واقعیت هایی است که رخ داده...

نه، من شناخت خوبی از لیگ ایران داشتم که آمدم. اینکه لیگ ایران فیزیکی است و کار برای هر حریفی سخت خواهد بود. من انتظار داشتم در این چند سال، سطح لیگ به لحاظ کیفیتی بالاتر برود اما به نظر من خیلی از تیم ها به صورتی بازی ها را دنبال می نمایند که فقط به دنبال نتیجه هستند. آنها به دنبال کار تاکتیکی نیستند و فقط می خواهند با اوت دستی و ضربات ایستگاهی نتیجه بگیرند. الان پدیده مشهد ستاره آنچنانی ندارد اما فوتبال خوبی انجام می دهد و نتیجه هم می گیرد که باید از این تیم الگوبرداری گردد. پرسپولیس و پارس جنوبی هم به همین صورت. مثلا پارس جنوبی با بازیکنان جوانی که دارد، فوتبال خوبی ارائه می دهد اما بعضی از تیم ها با بازی مستقیم و هدف گذاشتن یک سری مسائل از جمله مهاجم بلند قد و ضربه سر زدن، می خواهند روی دروازه حریفان فشار بیاورند یا اینکه منتظر ضربات ایستگاهی هستند که مساله خوب نیست. در واقع انتظار داشتم در این سال ها فوتبال ایران به استاندار بین المللی نزدیک تر گردد و بازی خوبی ارائه بدهد اما اینطور نبود.

- شاید همین مساله هم باعث شد بازیکنان زیادی از لیگ ایران به تیم ملی دعوت نشوند و اکثر بازیکنان تیم ملی را لژیونرها تشکیل دهند...

شاید این دلیل هم باشد اما اینطور نیست که در لیگ ایران بازیکن باکیفیتی نباشد. باید به بازیکنان فرصت داده گردد. با اینکه یک سری تیم ها فوتبال مدرن و بین المللی بازی نمی نمایند اما بازیکنانی دارند که شایسته دعوت به تیم ملی هستند. همانطور که دیدیم در جام جهانی هم بازیکنان لیگ ایران خوب کار کردند و بعدا لژیونر هم شدند.

- فکر می کنید کدام بازیکنان ذوب آهن شایسته دعوت به تیم ملی هستند؟

راستش را بخواهید فعلا انتظارات من از بازیکنان بیشتر است و نمی توانم دست روی بازیکنی بگذاریم و بگویم او باید ملی پوش باشد. در حال حاضر رشید مظاهری آماده است و عکس العمل هایش در بازی ها در سطح بالا و بین المللی است. شاید یکی، 2 بازیکن دیگر هم باشد که شایسته رسیدن به تیم ملی هستند اما هنوز انتظارات را برآورده نکردند.

- اما رشید مظاهری در بازی های اخیر نشان داده خیلی آماده نیست...

به نظر من خوب بوده. ما مسئله ای که داریم این است که وقتی تیمی شکست می خورد انگشت روی یکی، 2 بازیکن می رود. وقتی تیمی می بازد همه مقصر هستند و وقتی می برد همه یاری کردند. دفاع ما کمی شنماینده بوده و اشتباهات فردی زیادی داشتیم اما رشید با واکنش های خوبش به تیم خیلی یاری کرد. یک جاهایی دیگر کاری از دستش برنمی آمد چون در دفاع تیمی ضعیف بودیم و باید روی این مساله کار کنیم. یاری می کنیم این مشکل حل گردد.

- به هر حال بعد از شکست دوباره به پدیده، طرفداران زیادی معترض بودند و علیه تیم شعار دادند...

خب طبیعی است وقتی تیم نتیجه نمی گیرد معترض باشند. انتظارات خیلی بالا است اما ذوب آهن فصل گذشته در همین مقطع فکر می کنم صندلی پایین تری در لیگ برتر داشت و در جام حذفی هم از تیم دسته اولی فجر شکست خورده بود اما در ادامه با اضافه شدن یک سری بازیکنان، پیروزی های زیادی به دست آمد و به رده دوم جدول رسید. مطمئنا وقت ما هم می رسد و به بالای جدول می رسیم. به هر حال شیوه بازی ذوب آهن عوض گردیده و زمان می برد تا تیم به این شیوه عادت کند. در کل انتظارات بالا است و همه می خواهند قهرمان شویم که این انتظار بیش از حد بالا است. از آن طرف هم طرفداران حق دارند ناراحت و ناراضی باشند اما ما سعی می کنیم با ارائه فوتبال خوب به رده های بالا برسیم.

- شاید یکی از دلایلی که انتظارات از ذوب آهن بالا رفته، مصاحبه های شما باشد. شما در مصاحبه های خود بارها اعلام کردید به دنبال قهرمانی هستید...

هدف باید همین باشد. در ورزش حرفه ای باید بالاترین مکان را هدف قرار دهی. تیمی که فصل گذشته دوم گردیده باید خوب کار کند. ما تیمی داریم که توانایی دارد به آن رده ها برسد. مشکل ما این است که تغییرات زیادی داشتیم. مثلا مرتضی تبریزی که بازیکن اثرگذاری بود جدا گردیده، فک رضا حبیب زاده شکسته و مدتی از تمرینات دور شد، در حالی که می توانست به تیم خیلی یاری کند. حسن زاده هم با مصدومیت آمد و فرصت هم به او یاری نکرد که برگردد و در نهایت قراردادش فسخ شد. خب وقتی 3 نفر از فاز تهاجمی جدا شدند کار سخت می گردد. ما برنامه ریزی مان به این صورت است که بازیکن اضافه کنیم تا بتوانیم زورمان را به تیم های مقابل تحمیل کنیم. ما در همه بازی ها جز بازی حذفی مقابل پدیده، فوتبال خوبی ارائه دادیم و موقعیت های گل زیادی به دست آوردیم اما یک سری ناعدالتی ها از سوی داوران باعث شد لطمه بخوریم. به هر حال هدف ما قهرمانی است و اگر فکر نمی کردم می توانیم قهرمان شویم، صحبتی در این مورد نمی کردم. این طور نیست که فقط بخواهیم در حرف از قهرمانی بگوییم. مطمئنا با این بازیکنان می رویم تا در زمین هم برای هدف مان کوشش کنیم. - ظاهرا قرار است بازیکنان جدیدی به ذوب آهن اضافه شوند؟

بله، ما یکی، 2 بازیکن آزاد در لیگ برتر که قراردادهایشان را با تیم های قبلی شان فسخ کردند و همچنین یکی، 2 بازیکن خارجی، در حال مذاکره هستیم. البته بازیکنان ایرانی در تمرین حضور دارند که بهتر است فعلا از آنها اسم نبرم.

- فکر می کنید کدام تیم ها می توانند مدعی اصلی قهرمانی باشند؟

خب، پدیده نشان داده تیم منسجمی است و می تواند مدعی باشد. پرسپولیس همیشه مدعی خواهد بود که از نیم فصل دوم هم بازیکنان جدیدی به خدمت می گیرد. استقلال هم از مهره های زیادی برخوردار است که می تواند مدعی باشد. شاید الان خیلی ها استقلال را مدعی ندانند اما من مطمئنم یک جایی به بلوغ تاکتیکی می رسند و قوی تر می شوند. در نیم فصل دوم استقلال تیم قدرتمندی خواهد بود.

- یعنی ذوب آهن جزو مدعیان نیست؟!

البته به جز ذوب آهن که باید به این لیست اضافه کنم باید بگویم که سپاهان هم تیم خوبی است. این تیم شاید از همه تیم ها بیشتر مهره داشته باشد. قلعه نویی هم نشان داده مربی است که هر جا بوده موفقیت به دست آورده. پس مطمئنا این روند را در سپاهان هم ادامه می دهد. در کل 4، 5 تیم مدعی هستند.

- ظاهرا قرار است برای همیشه بمانید. درست است؟

واقعیت این است که بستگی به کار و شرایط دارد. من به جایی وابستگی ندارم و با وجود اینکه بچه های جوان در آمریکا دارم و 30، 35 سال در آنجا بودم اما برای کار به ایران آمدم. اگر شرایط خوب باشد می مانم. البته الان تعهد کامل به ذوب آهن دارم و با وجود اینکه قراردادم با این تیم یک ساله است اما تصمیم داریم پروژه ای 2، 3 ساله را پیش ببریم که همه چیز بستگی به نظر باشگاه دارد. من مربی حرفه ای هستم که هر جا موقعیت خوب باشد کار می کنم که فعلا در خدمت ذوب آهن هستم و تعهد صددرصدی به این تیم دارم.

- پس با این پروژه به نظر می رسد برای قهرمانی آسیا برنامه دارید.

قهرمانی آسیا به این سادگی نیست. روی کاغذ هم نمی گردد از این مساله صحبت کرد. ما تیم خوبی هستیم که می خواهیم قهرمان شویم. اگر مجموعه همت کند، کادرفنی بهترین عملکرد را داشته باشد و باشگاه هم به تعهداتش عمل کند، می خواهیم در آسیا هم عملکرد خوبی داشته باشیم.

11-1

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 866

به "نمازی: چرا نباید از قهرمانی ذوب آهن صحبت کنم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمازی: چرا نباید از قهرمانی ذوب آهن صحبت کنم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید