هجوم مردم ژاپن به فروشگاه ها پیش از اعلام شرایط اضطرار ملی

به گزارش شیوا مارکت، مسئولان ژاپنی از مردمی که با نگرانی به فروشگاه ها هجوم برده و در حال خرید پیش از اعلام شرایط اضطرار ملی هستند، درخواست کردند فقط اقلامی را که به آن ها احتیاج دارند خریداری نمایند.

هجوم مردم ژاپن به فروشگاه ها پیش از اعلام شرایط اضطرار ملی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تصمیم دولت ژاپن برای اعلام شرایط اضطرار ملی در این کشور به دلیل گسترش شیوع ویروس کووید19، باعث شده مردم با نگرانی به فروشگاه ها هجوم آورده و به اصطلاح خرید های هیجانی انجام دهند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، وزارت کشاورزی، جنگل داری و ماهیگیری ژاپن امروز (سه شنبه) با صدور بیانیه ای با درخواست از مردم برای حفظ آرامش و اجتناب از خرید های هیجانی، گفت: ما از مردم می خواهیم که فقط چیز هایی را که الان به آن احتیاج دارند، خریداری نمایند، زیرا مواد غذایی به اندازه کافی وجود دارد و برنامه ای برای تعلیق فعالیت کارخانه های مواد غذایی وجود ندارد.

بر این اساس، آبه شینزو نخست وزیر ژاپن امروز ساعت 7 عصر به وقت محلی (14:30 به وقت تهران) قرار است در کنفرانس مطبوعاتی، بعد از چند هفته فشار، در این کشور شرایط اضطرار ملی اعلام کند.

مسئولان صنایع غذایی ژاپن نیز می گویند افزایش تعداد افرادی که در خانه به دورکاری مشغول هستند، باعث شده خرید مواد غذایی، مخصوصا غذا های آماده از فروشگاه ها بیشتر گردد.

شرکت ها و کارخانه های فراورینماینده مواد غذایی در ژاپن نیز که با هجوم مردم به فروشگاه ها روبرو شده اند، تاکید کردند مواد غذایی به میزان کافی در این کشور وجود دارد و خط فراوری آن ها به فعالیت ادامه می دهد.

حدود ده روز پیش نیز، ساکنان توکیو ساعاتی پیش از اعلام قرنطینه یک هفته ای در این شهر، به فروشگاه ها هجوم برده و قفسه های آن ها را خالی کردند.

بر اساس آمار اعلامی، تا کنون در ژاپن 3906 مبتلا به ویروس کووید19 و حداقل 100 مورد فوتی بر اثر آن ثبت شده است.

رویترز روز گذشته نیز به نقل از مسئولان درمانی ژاپنی گزارش داده بود به دلیل افزایش مبتلایان ویروس کرونا در شهر توکیو و کمبود تخت های بیمارستانی، نظام سلامت پایتخت این کشور در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18398

به "هجوم مردم ژاپن به فروشگاه ها پیش از اعلام شرایط اضطرار ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم مردم ژاپن به فروشگاه ها پیش از اعلام شرایط اضطرار ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید