هزینه های خدماتی تامین اجتماعی افزایش یافته است

به گزارش شیوا مارکت، تهران (پانا)-معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه هزینه خدمات این سازمان از ماهیانه 9600 میلیارد تومان در سال گذشته به ماهیانه 14 هزار و 500 میلیارد تومان در سال جاری رسیده است، گفت در سال جاری با وجود محدودیت های مالی تعادل منابع و مصارف در سازمان تأمین اجتماعی برقرار شده و حق بیمه و سایر درآمدهای سازمان جوابگوی مصارف جاری بوده است.

هزینه های خدماتی تامین اجتماعی افزایش یافته است

به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، عادل دهدشتی در جلسه ای با اعضای کانون شوراهای اسلامی کار که در دفتر این تشکل برگزار گشت، گفت: شورای اسلامی کار تشکلی پایدار و دارای توان کارشناسی ارزشمند است که مطالبات جامعه کارگری را به خوبی به سازمان تأمین اجتماعی منتقل و پیگیری می کنند.

وی افزود: نگاه امروز سازمان تامین اجتماعی این است که هر تصمیمی در سازمان اتخاذ می شود با حضور ذی نفعان باشد و کنندگان تشکل های کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان از ابتدای امر در جریان مسائل سازمان قرار گرفته و نظرات آنان در تمامی تصمیم گیری ها مورد توجه قرار گیرد.

دهدشتی با بیان اینکه تشکلهای کارگری همچون مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی درباره آینده این سازمان و خدمات آن دغدغه دارند گفت: ارتقاء خدمات و همچنین ثبات مالی و اطمینان از آینده این سازمان برای کارگران دارای اهمیت بسیار بالایی است و همه ما درباره آینده این سازمان مسئولیت داریم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تأمین اجتماعی گفت: در سال جاری 32 هزار میلیارد تومان از سهام شرکت های دولتی برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان به این سازمان واگذار شده است و متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیز از دو ماه پیش در حال اجراست. امیدواریم در نیمه دوم سال نیز بخش دیگری از مطالبات سازمان تأمین اجتماعی دولت دریافت شود.

دهدشتی اجرای برنامه های اثربخش برای توسعه و ارتقاء خدمات درمانی را از دیگر اولویت های سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: توسعه خدمات درمانی در سازمان تامین اجتماعی بر اساس سطح بندی انجام می شود و پرداخت به موقع مطالبات باعث ارتقا ارزش دفترچه های تامین اجتماعی شده است و ارتقا ارزش دفترچه ها تداوم خواهد داشت.

وی برگزاری کارگاه های آموزشی به منظور افزایش اطلاعات اعضای تشکل های شرکای اجتماعی را از برنامه های حوزه فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: کارگاههای آموزشی به صورت غیرحضوری و ویدئو کنفرانس برگزار می شود و آماده برگزاری این کارگاهها با حضور اعضای تشکل های کارگری هستیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به شرایط نامناسب مربوط به مشاغل سخت و زیان آور، گفت: درباره مسائل سخت و زیان آور بر اساس نظرات کارشناسی و با مشورت تشکلهای ذی نفع عمل خواهیم کرد و بهترین راهکار را برای اصلاح رویه های فعلی اتخاذ می کنیم.

سید مجتبی موسوی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: برنامه اصولی ما برگزاری منظم جلسات و ایجاد هماهنگی کامل و همچنین ایجاد کمیته دائمی برای تعامل مستمر با تشکل های کارگری است تا در مواقع لزوم امکان فعالیت هماهنگ و اثربخش سازمان و تشکلها فراهم شود.

وی افزود: در زمینه آموزش به تشکلها نیز ما آمادگی داریم که قوانین و مقررات تامین اجتماعی و روندهای اجرایی این قوانین را به مجموعه های تشکل های کارگری آموزش دهیم.

علی خدایی، کننده جامعه کارگری در شورای عالی کار گفت: تایید مشاغل سخت و زیان آور شرایط مناسبی ندارد و بخشی از کارگاه هایی که مشمول هستند نمی توانند استفاده کنند و برخی از کارگاه ها نیز به ناحق مشمول می شوند.

وی ادامه داد: شرایط اجرای قوانین مربوط به مشاغل سخت و زیان آور نامناسب است و بایستی نظارت دقیق برای اجرای کامل قانون صورت گیرد و در صورت لزوم برخی دستورالعمل ها و قوانین نیز اصلاح شود.

خدایی رفتار صحیح و توام با حفظ کرامت و احترام مراجعین را از دیگر مسائل دارای اهمیت در واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی برشمرد و گفت: تعامل سازنده و رفتار متین با کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان که شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی هستند بایستی در تمامی اجزای این سازمان و در بین مدیران و کارکنان در همه سطوح مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، اولیا علی بیگی، کننده کارگران در هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی گفت: ما در هیات امنا چندین ساعت با دکتر سالاری مذاکره کردیم و به این نتیجه رسیدیم که ایشان می تواند در این سازمان تحول ایجاد کند و امروز خوشحال هستیم که پیش بینی ما درباره توان مدیریتی دکتر سالاری درست بود و ایشان با ذکاوت بالای خود به سرعت توانست بر مسائل سازمان مسلط شود.

وی افزود: تامین اجتماعی سازمانی درآمد هزینه ای است و تامین منابع این سازمان اهمیت و حساسیت بالایی دارد.

علی بیگی با اشاره به برنامه های درحال پیگیری برای احیای شورای عالی تأمین اجتماعی، گفت: تغییر نگرش دولت و مجلس نسبت به سازمان تأمین اجتماعی مقدم بر احیای شورای عالی است و تشکل ها نیز با استقلال رای و کنندگی واقعی جامعه کارگری می توانند در تحقق سه جانبه گرایی واقعی نقش موثری ایفا کنند و مدیران سازمان تامین اجتماعی باید نسبت به شرکای اجتماعی توجه کافی داشته باشند و اثرگذاری این تشکل ها را درک کنند.

مجله بهسان: مجله پزشکی و سلامت همراه با مقالات علمی

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24102

به "هزینه های خدماتی تامین اجتماعی افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه های خدماتی تامین اجتماعی افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید