همکاری های بین المللی در جهانی سازی دانشگاه ها نقش مؤثری دارد

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/خراسان رضوی نماینده دانشگاه های کشور لبنان گفت: همکاری های بین المللی در زمینه علمی در گذشته وجود داشته اما در جست وجوی مفاهیم بالاتری هستیم و همکاری های بین المللی در جهانی سازی دانشگاه ها نقش مؤثری دارد.

همکاری های بین المللی در جهانی سازی دانشگاه ها نقش مؤثری دارد

جلال آدینه، امروز سوم دی ماه در چهارمین مجمع دانشگاه های ایران و دنیا عرب با موضوع آینده پژوهی صندلی دانشگاه های ایران و دنیا عرب در توسعه دنیا اسلام که در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد: اقدام دانشگاه فردوسی در برگزاری این مجمع سبب نزدیک شدن کشورها به یکدیگر شده است.

وی اضافه کرد: همکاری های بین المللی در زمینه علمی در گذشته وجود داشته، اما در جست وجوی مفاهیم بالاتری هستیم. همکاری های بین المللی در دنیای سازی دانشگاه ها نقش مؤثری دارد و دارای انگیره های مختلفی از جمله آکادمیک، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است اما هدف اصلی تمام کشورها در برقراری ارتباط با یکدیگر پیشرفت مستمر است.

نماینده دانشگاه های کشور لبنان، اعلام کرد: همکاری علمی میان دانشگاه ها دارای اختلافاتی است که باید نسبت به حل آن اقدام کنیم و همکاری علمی میان دانشگاه هایی که دارای صندلی علمی بیشتری هستند باید تقویت گردد. تبادلات علمی باید بیشتر در مقطع ارشد و دکتری صورت بگیرد.

آدینه اظهار داشت: در حال حاضر یکی از مسائل اصلی ما زبان است و باید کوشش کنیم تا این مانع رفع گردد . در این راستا می توانیم از فارغ التحصیلان دانشگاه ها استفاده کنیم. همچنین برنامه هایی باید در زمینه پرداخت شهریه برای تبادل دانشجویی ایجاد گردد و با برگزاری دوره های مشترک مدارک مستندی را در اختیار دانشجویان قرار دهیم.

وی ادامه داد: موضوع بعدی مربوط به بخش اداری فعالیت هاست که در این راستا باید همکاری هایی برای ایجاد شرکت ها صورت بگیرد تا تبادلات دانشجویی بدون احتیاج به امور اداری برقرار گردد. آموزش زبان باید از مراحل ابتدایی و هدایت در برنامه درسی دانش آموزان قرار بگیرد تا در نهایت بتوانیم همکاری های خوبی را میان ایران و کشورهای عربی ایجاد کنیم.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14837

به "همکاری های بین المللی در جهانی سازی دانشگاه ها نقش مؤثری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری های بین المللی در جهانی سازی دانشگاه ها نقش مؤثری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید