طرفداران ترامپ در واشنگتن با پلیس درگیر شدند

به گزارش شیوا مارکت، درحالی که قرار است تا ساعاتی دیگر در صحن کنگره آمریکا آرای کالج الکترال شمارش گردد و هنوز تا موعد فراخوان ترامپ از هواداران خود برای برپایی تظاهرات در واشنگتن دی.سی دراعتراض به نتیجه انتخابات، زمان باقی است، از هم اکنون هواداران وی با پلیس درگیر شدند.

طرفداران ترامپ در واشنگتن با پلیس درگیر شدند

رسانه های خبری آمریکایی با انتشار این خبر گزارش دادندکه اواخر شب گذشته (سه شنبه) گروه هایی از طرفداران ترامپ با پلیس شهر واشنگتن دی.سی پایتخت آمریکا درگیر شدند.

تارنمای خبری نیویورک پست با انتشار این خبر گزارش داد: این درگیری باعث شعله ور شدن تنش بین طرفداران ترامپ با پلیس در آستانه برگزاری تظاهرات شده است.

نیویورک پست اضافه کرد: تصاویر درگیری ها اکنون در شبکه های اجتماعی قرار گرفته و صفوف پلیس در برابر معترضان را نشان داده که دربعضی از صحنه ها طرفداران ترامپ با پلیس درحال مشاجره و درگیری هستند.

پلیس 6 نفر را بازداشت کرد

شبکه خبری وُسا9 (wusa9) وابسته به شبکه تلویزیونی سی.بی.اس (CBS) نیز گزارش داد: درجریان درگیری طرفداران ترامپ با نیروهای پلیس، تا به امروز شش نفر به اتهام حمل سلاح گرم بدون مجوز و اهانت به پلیس بازداشت شدند.

کانال خبری 5 : احتمالا ترامپ برای طرفداران سخنرانی کند

شبکه خبری آمریکایی کانال خبری5 (newschannel5) نیز گزارش داد: این تظاهرات پیش از تظاهرات اصلی است که قرار است در 6 فوریه (17 دی ماه) در واشنگتن دی.سی برپا گردد. انتظار می رود در این روز هزاران نفر از طرفداران ترامپ به خیابان های شهر واشنگتن دی.سی بیایند. بعضی خبرها حکایت از آن دارد که در روز چهارشنبه ترامپ احتمالا برای طرفداران خود سخنرانی کند اما تا اواخر روز سه شنبه هیچ نشانه ای از وجود چنین برنامه ای در فهرست کاری ترامپ دیده نشده است.

اعلام ممنوعیت حمل سلاح در واشنگتن دی.سی

پلیس واشنگتن با نصب تابلوهایی در مرکز شهر، حمل هر نوع سلاح گرم در جریان تظاهرات را غیرقانونی خواند و رابرت کانته سرپرست پلیس واشنگتن نیز از مردم خواست در صورت مشاهده افراد مسلح، مقام های مسئول را آگاه نمایند.

حکم محدودیت حمل سلاح در این منطقه برای روزهای دوشنبه تا پنجشنبه هفته جاری صادر شده است.

دونالد ترامپ که تا به امروز حاضر به پذیرش شکست در انتخابات ریاست جمهوری 2020 نشد، پس از آنکه تمامی راه های حقوقی را برای تغییر نتیجه این انتخابات بسته دید، جهت ایجاد آشوب در آمریکا را در پیش گرفت.

وی در توئیت 29 آذرماه خود خطاب به هوادارنش نوشته بود: از لحاظ آماری این غیرممکن است که نتیجه انتخابات را ببازم، ششم ژانویه (17 دی ماه) در واشنگتن دی. سی اعتراضات بزرگی (برپا کنید)، آنجا باشید و تُند و ناآرام باشید.

ترامپ بار دیگر و در بازگشت از مارالاگو ایالت فلوریدا و پیش از بازگشت به واشنگتن بار دیگر در توئیتی فراخوان خود را به طرفدارانش یادآور شد.

ترامپ آشکارا از مایک پنس خواهان تغییر نتیجه شد

دونالد ترامپ ساعاتی پیش در توئیتی بطور آشکار از مایک پنس معاون خود خواست تا نتیجه انتخابات را در نشست امروز کنگره ، به نفع وی تغییر دهد ، این درحالی است که پنس دراین جلسه، ریاستی تشریفاتی دارد؛ ترامپ درحالی از معاون خود می خواهد تا نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را به نام وی بخواند که پنس در روزهای اخیر درخواست تعدادی از جمهوریخواهان افراطی مبنی بر اعلام پیروزی دونالد ترامپ به جای جو بایدن رئیس جمهوری منتخب این کشور در آخرین جلسه نمادین و تشریفاتی ششم ماه ژانویه (17 دی ماه) را رد نموده است.

شبکه خبری سی ان ان درباره توئیت اخیر ترامپ گزارش داد: شاهد وفاداری بیش از اندازه بعضی از اعضای جمهوریخواه به دونالد ترامپ هستیم، مخالفت با نتیجه انتخابات و مخالفت با برنده اعلام شدن بایدن در کنگره در واقع بازی با قانون اساسی آمریکا است، دراین حزب تعهد به دموکراسی دیده نمی گردد، درحقیقت این وفاداری به ترامپ نیست بلکه بیشتر ترس از وی است که نمی دانند قرار است با آنها چه کاری انجام دهد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 27088

به "طرفداران ترامپ در واشنگتن با پلیس درگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرفداران ترامپ در واشنگتن با پلیس درگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید