هوش مصنوعی واژه های تازه می سازد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندپندنت، یک سیستم هوش مصنوعی جدید ساخته شده که می تواند واژه های جدید بسازد.

هوش مصنوعی واژه های تازه می سازد

وب سایت ThisWordDoesNotExist.com این واژه های جدید را می سازد که قبلا وجود نداشته اند. کافی است کاربران روی دکمه ای در سایت کلیک نمایند و یک واژه تازه ساخته می گردد.

این وب سایت توسط توماس دیمسون برنامه نویسی ساکن سن فرانسیسکو توسعه یافته است. این مهندس نرم افزار قبلا در اینستاگرام فعالیت می نموده است.

توماس دیمسون می گوید: در ماه فوریه شغلم را به عنوان مدیر مهندسی در اینستاگرام ترک کردم. من و دوستم سعی داشتیم شرکتی تاسیس و در حوزه هوش مصنوعی فعالیت کنیم. به این نتیجه رسیدیم که بهتر است به هوش مصنوعی اجازه دهیم نام خود را انتخاب کند.

اما همه گیری ویروس کرونا شروع شد و او مجبور شد مدت زیادی در خانه بماند و در این مدت با الگوریتم نام سازی سروکار داشت.

دیمسون می افزاید: به طور تصادفی با یک دیکشنری مک روبرو شدم و واژه های مختلف به جای نام شرکت می ساختم.

او با استفاده از فایل دیکشنری که ساخته بود، به این الگوریتم آموزش داد تا میان بخش های مختلف سخن گفتن، تعریف و موارد استفاده تمایز قائل گردد.

به عنوان مثال یکی از واژه های ساخته شده توسط این الگوریتم sesquipedalian است. این واژه به معنای فردی است که از واژه ها غیر معمول بیش از اندازه استفاده می نماید. واژه دیگر salvestate به معنای انتقال جایگاه خودرو به اتاق غذا خوری است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20275

به "هوش مصنوعی واژه های تازه می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی واژه های تازه می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید