واکنش به طرح جدایی ری از تهران ، دلیل مخالفت اکثریت اعضای شورای شهر با استقلال شهرری

به گزارش شیوا مارکت، رییس شورای شهر تهران درباره طرح جدایی ری از تهران گفت که استقلال شهرری و سایر مناطق حومه ای موجب اختلال در فعالیت های مدیریت شهری می شود.

واکنش به طرح جدایی ری از تهران ، دلیل مخالفت اکثریت اعضای شورای شهر با استقلال شهرری

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در مورد ارائه طرح جدایی ری از تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکثریت اعضای شورای شهر تهران با جدا شدن ری از کلانشهر تهران موافق نیستند، گفت: چراکه اعضای شورا این اقدام یعنی جدایی ری از تهران را دارای پیامدهای منفی در حوزه شهرسازی و زیرساخت می دانند.

وی اضافه نمود: بر اساس بررسی های کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران، جدا شدن مناطق حومه ای نظیر شهرری از تهران، موجب ایجاد اختلال در حریم های شهری، ساخت وسازهای بی رویه و خارج از طرح جامع می شود.

هاشمی با بیان اینکه در حوزه زیرساخت نیز به دلیل یکپارچه بودن زیرساخت های حمل و نقلی نظیر مترو، اتوبوسرانی و ... سایر زیرساخت های عمرانی و نرم افزاری، استقلال شهرری و سایر مناطق حومه ای موجب اختلال در فعالیت های مدیریت شهری می شود، اعلام نمود: به نظر ما این اقدام به صلاح شهروندان شهرری نیز نبوده و موجب کاهش بودجه ها و منابع مدیریت شهری و امکانات آنها خواهد شد.

وی در سرانجام گفت: اگر این موضوع در دستور کار نشست مشترک نمایندگان شورای شهر و مجلس تهران قرار گیرد، دلایل و نظرات خود را ارائه خواهیم کرد.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12505

به "واکنش به طرح جدایی ری از تهران ، دلیل مخالفت اکثریت اعضای شورای شهر با استقلال شهرری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش به طرح جدایی ری از تهران ، دلیل مخالفت اکثریت اعضای شورای شهر با استقلال شهرری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید