واکنش کفاشیان و ترابیان به چرایی محرومیت 5ساله از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال

به گزارش شیوا مارکت، علی کفاشیان و عباس ترابیان به گزارش چرایی محکومیت پنج ساله خود از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال واکنش نشان دادند.

واکنش کفاشیان و ترابیان به چرایی محرومیت 5ساله از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال

به گزارش خبرنگاران، علی کفاشیان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال و عباس ترابیان، رئیس سابق کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال درباره گزارش منتشر شده در پرونده شرکت MP&SILVA مبنی بر وضعیت نامشخص مبلغ 316 هزار دلار برای حق پخش چهار بازی تیم ملی ایران در مرحله دوم انتخابی جام جهانی، شرحاتی را ارائه کردند.

در متنی که از سوی این دو در اختیار خبرنگاران نهاده شده، آمده است:

1 - در خصوص ادعای آمده مبنی بر عدم ثبت قرارداد با شرکت ام پی سیلوا در هیچ کجای فدراسیون فوتبال! به استحضار مردم می رساند که اولاً قرارداد قبلی با شرکت ام پی سیلوا به مبلغ 40 هزار دلار برای ارسال سیگنال هر مسابقه در اوایل 2014 به امضا رسیده بود که اجرا شد و قرارداد موردنظر فعلی به عنوان قرارداد دوم در مرحله نخست در کمیته بازاریابی با حضور اعضا مورد بحث و تصمیم گیری نهاده شد و بعد از امضا نیز طبق روال گذشته، قرارداد مذکور جهت ثبت و وصول وجوه مربوط به آن، به امور اقتصادی ارجاع شده بود.

از طرف دیگر ادعای پرداخت 316 هزار دلار به حساب فدراسیون فوتبال صحت ندارد و کل طلب فدراسیون فوتبال فقط 79 هزار دلار بوده. زیرا بعد از عدم پرداخت 79 هزار دلار توسط شرکت طرف قرارداد در مقابل پخش بازی اول، سیگنال سه بازی بعدی ارسال نشد و قرارداد خود به خود کنسل شد.

2 - در خصوص استفاده از ایمیل شخصی عباس ترابیان، لازم به شرح است که در سال 1394 هنوز سیستم متمرکز (اتوماسیون) متعلق به فدراسیون جهت مکاتبات ایمیل در هیچ یک از فدراسیون های ورزشی راه اندازی نشده بود و طبق روال کنترل شده ای، مکاتبات ایمیلی و مخصوصاً ارسال صورت حسابی جهت وصول با روش خاص انجام می پذیرفت. پذیرش صورت را که مبلغ و زمان وصول را بخش اقتصادی یادآوری کرده و صورتحساب (INVOICE) مربوط توسط بخش روابط بین الملل تایپ و بعد از تأیید رئیس فدراسیون و مهر شدن آن توسط دفتر ایشان به روابط بین الملل و از آن طریق به ایمیل عباس ترابیان ارسال و نهایتاً توسط وی صورتحساب برای طرف قرارداد ارسال می شد.

3 - در این مطلب ادعا شده که ام پی سیلوا مبلغ مذکور (79 هزار دلار) را به حساب شرکت معرفی شده توسط ایمیل عباس ترابیان پرداخت کرده است. در این مورد نظر شما را به نکات ذیل جلب می کند:

الف: شرکت ام پی سیلوا طبق نظریه و گزارش کتبی معاون وقت دبیرکل فدراسیون که مأمور رسیدگی به این پرونده شده بود، جعل اسناد کرده و از روی صورتحساب ارسالی مورخ سوم نوامبر 2015 سندسازی کرده و یک سوئیفت جعلی نیز ارسال کرده است و طبق نظر کارشناس بین الملل بانک ملی ایران، سوئیفت موردنظر نیز جعلی بوده است.

ب: رئیس وقت بخش IT فدراسیون فوتبال نیز با در اختیار دریافت ایمیل عباس ترابیان کتباً جعلی بودن سند مربوطه را تأیید کرده و آن را صرفاً یک فتوشاپ تشخیص داده است.

ج: کارشناس پلیس فتا نیز با آنالیز ایمیل عباس ترابیان جعلی بودن سند ام پی سیلوا را تأیید کرده است.

ه: طی حکمی هوشنگ مقدس از سوی رئیس فدراسیون مأمور شد تا در دوبی موضوع پرداخت را آنالیز کند و ایشان به آقای کفاشیان گفت که اصولاً چنین پولی به آن شرکت مورد ادعای ام پی سیلوا واریز نشده است.

4 - پیرامون موضوع هک شدن ایمیل ترابیان و ادعای عدم گزارش ایشان به فدراسیون، باید به اطلاع برساند که درست بعد از اتفاق مذکور، در شروع بنا بر ظواهر امر تصور می شد که ایمیل هک شده باشد، لیکن خیلی زود با حضور یکی از کارشناسان روابط بین الملل فدراسیون موضوع هک رد شد و جهل به فتوشاپ قوت گرفت و سریعاً طی نامه ای از سوی رئیس فدراسیون به مدیر شرکت ام پی سیلوا در لندن مراتب اعتراض و درخواست رسیدگی به موضوع جهل مطرح شده و طی نامه ای به فیفا و AFC از ایشان نیز خواسته شد که موضوع این تقلب را در دستور کار خود قرار دهند. ظمنا دبیرکل وقت فدراسیون نیز طی نامه ای رسمی از ام پی سیلوا خواست که مبلغ پرداختی مورد ادعای آن ها به شرکت مجهول به وسیله بانک عمل کننده به حساب ام پی سیلوا بازگردانیده گردد که متأسفانه موافقت نکردند چرا که خود واقف بر اصل مطلب بودند!!

در ادامه رئیس فدراسیون فوتبال از آقای مقدس در دوبی خواست که توسط وکیل، مورد را پیگیری کنند که البته با توجه به هزینه اعلام شده توسط وکیل موردنظر که بیش از مبلغ 79 هزار دلار بود، علی کفاشیان با رئیس وقت فدراسیون فوتبال امارات نیز تماس و از ایشان خواست که در این باب ورود و یاری کند. لیکن بنا بر مشکلاتی که ام پی سیلوا با آنها دست به گریبان بود، به ایشان نیز جواب داده نشد.

علی کفاشیان - عباس ترابیان

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7343

به "واکنش کفاشیان و ترابیان به چرایی محرومیت 5ساله از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کفاشیان و ترابیان به چرایی محرومیت 5ساله از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید