شرایط بارش ها در کشور طی اسفند و فروردین

به گزارش شیوا مارکت، رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور ضمن بیان اینکه بارش ها در کشور از ابتدای سال آبی تا به امروز نسبت به میانگین بلند مدت تقریبا در محدوده نرمال بود، گفت: پیش بینی می شود که در اسفند امسال و فروردین سال آینده بارش در غرب و جنوب غرب کشور تقویت شود.

شرایط بارش ها در کشور طی اسفند و فروردین

احد وظیفه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه بر اساس آخرین پایش های صورت گرفته بارش ها در برخی استان های غربی و شمال غربی کمتر از حد نرمال بود، اظهارکرد: بارش ها در استان آذربایجان شرقی از ابتدای سال آبی تا به امروز نسبت به سال گذشته 31 درصد و نسبت به میانگین بلندمدت 38 درصد زیر حد نرمال بود. در استان آذربایجان غربی نیز بارش ها حدود 23 درصد کمتر از میانگین بلندمدت بود.

وی ادامه داد: در استان اردبیل نیز بارش ها نسبت به میانگین بلند مدت 38 درصد کاهش یافته است و در استان های چهار محال و بختیاری و خراسان شمالی نیز شاهد کاهش بارش ها بودیم.

به گفته رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور در استان های جنوبی کشور مانند سیستان و بلوچستان، کرمان، کرمانشاه، هرمزگان و فارس بارش ها بیش از حد نرمال در بلندمدت بود و در مجموع می توان گفت که بارش ها به طور میانگین در کل کشور در محدوده نرمال است.

وظیفه با اشاره به اینکه بر اساس خروجی مدل های عددی طی دی و بهمن ماه بارندگی ها در مناطق غربی و شمال غربی کشور کمتر از حد نرمال خواهد بود، اظهار کرد: بر اساس همین مدل ها در اسفند امسال و فروردین سال آینده بارش ها در غرب و جنوب غرب کشور تقویت خواهد شد.

وی در خاتمه درباره شرایط دمایی کشور طی سال آبی جاری توضیح داد: به طور کلی دمای کشور نسبت به میانگین بلند مدت حدود یک درجه بیشتر از حد نرمال بوده است.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15197

به "شرایط بارش ها در کشور طی اسفند و فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط بارش ها در کشور طی اسفند و فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید