وعده برگزاری ویژه جشنواره تئاتر کودک

به گزارش شیوا مارکت، جلسه هماهنگی ستاد برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شهرداری همدان، روز گذشته در دفتر معاونت اقتصادی و مالی شهرداری برگزار گردید.

وعده برگزاری ویژه جشنواره تئاتر کودک

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ، رئیس بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در این جلسه با تأکید بر اینکه جشنواره سال جاری به صورت ویژه برگزار می گردد؛ گفت: سال جاری هم جشن 25 سالگی جشنواره است و هم جشن 100 سالگی تئاتر کودک و نوجوان.

علیرضا درویش نژاد اضافه نمود: برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نشاط اجتماعی به همراه دارد که مورد مردم استقبال مردم است.

وی با تأکید بر لزوم همکاری و هم افزایی ادارات و نهادهای استان برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره گفت: این جشنواره اعتبار و آبروی استان است و کوشش می کنیم جشنواره ای در خور شأن همدان برگزار کنیم.

مشاور و قائم مقام دبیر جشنواره هم در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از همکاری شهرداری در برگزاری جشنواره، گفت: همدان مبدع این جشنواره بوده و اکنون با برگزاری این جشنواره بین المللی، به عنوان قطب تئاتر کودک و نوجوان کشور شناخته می گردد.

اردشیر صالح پور اضافه نمود: همچنین سال جاری به مناسبت گرامیداشت صدمین سال تئاتر کودک و نوجوان قرار است جشنی برگزار کنیم.

وی اضافه نمود: در همه شهرهای جهان، رویدادهای فرهنگی و هنری در اختیار شهرداری هاست.

وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه فرهنگی و اجتماعی وظیفه تأمین خوراک فرهنگی و روانی شهروندان را بر عهده دارد؛ اعلام کرد: زیباسازی فقط در حوزه فیزیکی شهر خلاصه نمی گردد؛ شهروندان به اندیشه های زیبا هم احتیاج دارند.

صالح پور با بیان اینکه یک ربع قرن برگزاری این جشنواره در همدان، نشان از اهمیت و ماندگاری آن دارد؛ گفت: با مشارکت شهرداری، این جشنواره می تواند به آبروی ملی و حتی بین المللی تبدیل گردد.

وی ضمن ارائه درخواست ستاد برگزاری جشنواره برای ایجاد یک نمادشهری مرتبط با تئاتر کودک و نوجوان در سطح شهر همدان؛ اضافه نمود: در مذاکره ای که با شهردار همدان صورت گرفته، ایشان قول مساعد داد که یکی از پارک ها و یا میدان های شهر به نام این جشنواره و با تندیس نماد تئاتر کودک و نوجوان نامگذاری گردد.

هماهنگی راه اندازی کارناوال شادی از میدان آرامگاه بوعلی تا میدان امام(ره) به عنوان مقدمه ای برای مراسم افتتاحیه و مشارکت شهرداری در حوزه حمل و نقل برای بهره مندی شهروندان حاشیه شهر از برنامه های جشنواره از دیگر درخواست های ستاد اجرایی جشنواره بود که صالح پور عنوان نمود.

سپس مریم کاظمی دبیر جشنواره 25ام گفت:ضمن تشکر از برگزاری این جلسه لطفا هرکدام از درخواست های ستاد جشنواره که مورد قبول و حمایت شهرداری همدان قرار بگیرد الویت بندی گردد و در صورت امکان با توجه به زمان برگزاری جشنواره که 29ام آبان تا 4ام آذر خواهد بود، کارهایی که عملیاتی و کارافزاری است و احتیاج به زمان بیشتری دارد نسبت به دستوراتی که با پاراف و تصمیم های اداری حل خواهد شد زودتر پیگیری گردد.

در ادامه این جلسه معاون مالی و اقتصادی شهرداری همدان هم گفت: ارتباط شهرداری همدان با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ارتباط تنگاتنگی است و بخش عمده فعالیت هایی که در حوزه شهری انجام می گردد در زمینه فرهنگی و هنری است.

مجید درویشی با تأکید بر اینکه شهرداری در بحث برگزاری جشنواره از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد، اضافه نمود: اگر نشاط اجتماعی در سطح شهر ایجاد گردد، در سایر بخش ها هم شاهد بهبود امور خواهیم بود.

وی اعلام کرد: برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره تمام امکانات شهرداری را در اختیار خواهیم گذاشت.

در این جلسه هادی فیض منش معاون امور هنری و سینمایی ، علی مرادی نور معاون اداری مالی و اعضای ستاد اجرایی جشنواره نیز حضور داشتند.

انتهای پیانم

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1245

به "وعده برگزاری ویژه جشنواره تئاتر کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده برگزاری ویژه جشنواره تئاتر کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید