ولخرج ترین گردشگران جهان را بشناسید

به گزارش شیوا مارکت، سازمان دنیای گردشگری فهرست پرخرج ترین گردشگران دنیا را منتشر کرد و طبق معمول چند سال اخیر چینی ها همچنان با اختلاف رتبه اول را به خود اختصاص داده اند.

ولخرج ترین گردشگران جهان را بشناسید

سازمان جهان گردشگری (WTO) در گزارش جدید خود میزان درآمد گردشگری بین المللی در سال گذشته میلادی را 1.7 تریلیون دلار اعلام نمود تا با رشد 4 درصدی، صنعت گردشگری برای هفتمین سال پیاپی رشدی بالاتر از صادرات کالا به خود اختصاص دهد.

گردشگری رتبه سوم درآمدهای حاصل از صادرات را در جهان پس از مواد شیمیایی و سوخت و بالاتر از صادرات مواد غذایی و محصولات خودرویی در اختیار دارد.

در سال 2018 میلادی در مجموع 1.4 میلیارد گردشگر بین المللی سفر کردند، که کشورهای فرانسه (87 میلیون نفر)، اسپانیا (82 میلیون نفر)، آمریکا (77 میلیون نفر)، چین (61 میلیون نفر) و ایتالیا (58 میلیون نفر) به ترتیب پذیرای بیشترین تعداد از گردشگران خارجی بودند.

اما در فهرستی که از پرهزینه ترین گردشگران جهان در مقاصد خارجی منتشر شده است چین ها با بیش از 277 میلیارد دلار و رشد 5.2 درصدی در مقایسه با سال گذشته آن با اختلاف فراوان در رتبه نخست قرار دارند تا همچون چند سال اخیر رتبه نخست ولخرج ترین توریست ها جهان را به خود اختصاص دهند.

افزایش روزافزون ثروت چینی ها موجب شده آنها بزرگترین منبع صادر کننده گردشگر خارجی به بخش های مختلف جهان شناخته شوند و بسیاری از کشورها در کوشش هستند سهمی از این بازار بزرگ و بالقوه برای خود داشته باشند.

پس از چینی ها، گردشگران آمریکایی قرار دارند که سال گذشته 142.2 میلیارد دلار در کشورهای خارجی هزینه کردند و رشد 6.8 درصدی را نسبت با سال گذشته اش رقم زدند.

توریست ها آلمانی و بریتانیایی نیز به ترتیب با هزینه کرد 94.2 میلیارد دلار و 75.8 میلیارد دلار و ثبت رشد 1.2 درصدی و 3.4 درصدی رتبه سوم و چهارم را به خود اختصاص دادند و توریست های فرانسوی نیز با رشد چشمگیر 10.5 درصدی در مجموع 47.9 میلیارد دلار در کشورهای دیگر هزینه کردند.

اما بیشترین رشد در میان ولخرج ترین توریست های جهان را روسی ها به نام خود ثبت کردند. آنها در سال 2018 میلادی 34.5 میلیارد دلار در سفرهای خارجی خود هزینه کردند که نشان از رشد 11.2 درصدی دارد و آنها را پس از توریست ها استرالیایی با هزینه 36.8 میلیارد دلار در رتبه هفتم فهرست قرار می دهد.

توریست های اهل کانادا (33.3 میلیارد دلار)، کره جنوبی (32 میلیارد دلار) و ایتالیا (30.1 میلیارد دلار) نیز به ترتیب رتبه های بعدی فهرست پرهزینه ترین گردشگران بین المللی جهان را در اختیار دارند.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: دنیای سفر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8352

به "ولخرج ترین گردشگران جهان را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولخرج ترین گردشگران جهان را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید