ویلموتس: برایم دفاع کردن کافی نیست، باید حمله کنیم

به گزارش شیوا مارکت، من به بازیکنان جوان علاقه دارم

مارک ویلموتس در نشست مشترک مربیان تیم های ملی ضمن قدردانی از حاضران در این جلسه گفت: در ابتدا از همه دوستان تشکر می کنم. موارد زیادی در جلسه مطرح شد و از تمامی مربیان باید تشکر کنم که موضوعات مختلفی را بیان کردند. مدت کوتاهی است که به ایران آمده ام و در حال تجزیه و تحلیل هستم. به خاطر اطلاعاتی که در اختیار من گذاشتید ممنونم.

ویلموتس: برایم دفاع کردن کافی نیست، باید حمله کنیم

وی همچنین اضافه نمود: کار ما این است که به صورت روش مند جلو برویم. مطمنا پایه این کار باشگاه ها هستند چراکه آنها بازیکنان را انتخاب و تربیت می نمایند. در مرحله بعدی ما بهترین ها را از بین آنها انتخاب می کنیم. پس از آن نگرش و فلسفه مربی و فدراسیون مطرح می گردد. من یک مربی هستم که جوانان را بسیار دوست دارم و علاقمند هستم آنها را به کار بگیرم. برای همین در بلژیک با جوان ترین هسته ممکن در جام دنیای برزیل حاضر شدیم. این ریسکی بود که من انجام دادم اما بعدا در پیش برد کار به ما یاری کرد. مهم است که تیم های جوان در تورنمنت های مختلف شرکت نمایند.

سرمربی تیم ملی گفت:مرحله بعد فلسفه بازی است. گروه 14 و 16 در یک دسته تعریف می شوند و گروه 19 و 20 سال به تیم من نزدیک تر هستند. درباره فلسفه بازی بعضی مربیان در دنیا معتقدند باید بازی کرد تا گل نخورد و بعضی معتقدند باید بازی کرد تا گل زد. برای من دفاع کردن صرف کافی نیست و می خواهم بازیکنانم حمله نمایند و موقعیت ایجاد نمایند. خود من و همینطور هاشمیان مهاجم بودیم و مهاجم باید در حمله باشد. البته بازیکنان هم مسوولیت خودشان را دارند. وقتی استراتژی را در نظر می گیریم باید همه روی آن متمرکز شوند .یعنی وقتی قرار است تهاجمی بازی کنیم همه باید از نظر ذهنی روی این مسئله و استراتژی فوتبال هجومی تمرکز داشته باشند هم از نظر شخصیتی و حتی تفکر خود فدراسیون.

وی همچنین اضافه نمود:فلسفه بازی من این است که همین بازی تهاجمی که در پیش گرفتیم ادامه پیدا کند چون مهاجمی که نتواند نقش خودش را ایفا نماید از نظرم در بازی ها خواهد مرد.وظیفه اصلی سرمربیان تشخیص هسته اصلی بازی و تشخیص نقاط ضعف و قوت بازی است و بنا بر موقعیت های مختلف تغییراتی را نیز خواهیم داد، چون هدف نهایی رسیدن به پیروزی است. قبل از اینکه به ایران بیایم مشغول مطالعه تیم یران و بازیکنانش بودم که معین شد در این زمینه بسیار غنی هستند و توانایی اجرای تفکرانم را دارند.

ویلموتس گفت: در خاتمه از همه مربیان تشکر می کنم و پیشنهاد می کنم اگر تمایل داشته باشید من این امادگی را دارم که نشست هایی داشته باشیم تا وقتی بازیکنی از رده ای به رده بالاتر می رود از صفر آغاز نکند. بازهم از توجه شما سپاسگزارم و امیدوارم جلسات ما باهم ادامه داشته باشد.

3

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7639

به "ویلموتس: برایم دفاع کردن کافی نیست، باید حمله کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویلموتس: برایم دفاع کردن کافی نیست، باید حمله کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید