مجلس اوکراین منحل می گردد

به گزارش شیوا مارکت، رئیس جمهور جدید اوکراین گفت میخواهد مجلس این کشور را منحل نموده و به زودی انتخابات مجلسی برگزار کند.

مجلس اوکراین منحل می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولودیمیر زلنسکی که امروز (دوشنبه) به عنوان رئیس جمهور جدید اوکراین سوگند یاد نموده است، گفته میخواهد مجلس این کشور را منحل نموده و درخواست برگزاری انتخابات زودهنگام را مطرح کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس جمهور جدید اوکراین انحلال مجلس این کشور و برگزاری انتخابات زودهنگام را با این امید اعلام نموده که بتواند کرسی هایی که همچنان در اشغال وفاداران به دولت قبلی اوکراین است را از آن خود کند.

بر اساس این گزارش، زلنسکی که یک کمدین بوده و هیچ سابقه سیاسی قبلی نداشته، ماه گذشته پیروز شد در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین اکثریت آراء را از آن خود کند.

رئیس جمهور جدید اوکراین گفته که اولویت نخستی که دنبال می نماید برقراری آتش بس در شرق این کشور است.

بنا بر این گزارش، ناآرامی ها در شرق اوکراین از حدود 5 سال پیش شروع شده و درگیری ها در این منطقه تا کنون 13 هزار کشته برجا گذاشته است.

بر اساس این گزارش، زلنسکی برای تحقق وعده های انتخاباتی که مطرح نموده نیازمند همکاری مؤثر با مجلس اوکراین است. رئیس جمهور جدید اوکراین علاوه بر این باید اصلاحاتی را به تصویب برساند تا بتواند جریان یاری های خارجی به این کشور را حفظ کند.

وی در حال حاضر از قانونگذاران فعلی اوکراین خواسته تا از فرصت دو ماهه تا برگزاری انتخابات زودهنگام استفاده نمایند و دو قانون را به تصویب برسانند که یکی مربوط به لغو مصونیت قضایی قانونگذاران اوکراینی است و دیگری قانونی است که مقامات این کشور را از کسب درآمدهای غیرقانونی منع می نماید.

م

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6120

به "مجلس اوکراین منحل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس اوکراین منحل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید