پوتین: تحریم ها علیه سوریه غیرقانونی است

به گزارش شیوا مارکت، رئیس جمهور روسیه در نشست مجازی سران کشورهای ضامن فرایند آستانه بر استقلال و حاکمیت ملی سوریه به عنوان یکی از اهداف سه کشور ضامن فرایند آستانه تاکید نمود و تحریم ها علیه سوریه را غیرقانونی خواند.

پوتین: تحریم ها علیه سوریه غیرقانونی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در نشست فوق العاده مجازی سران کشورهای ضامن فرایند آستانه، ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت تعدادی از هموطنان ایرانی در انفجار روز گذشته گفت: ما به وسیله فرایند آستانه توانستیم کارهای بسیار زیادی انجام دهیم و زمینه لازم را برای حل و فصل دیپلماتیک بحران سوریه با یاری سازمان ملل فراهم کنیم.

قانون سزار غیرانسانی و یک تروریسم مالی است | نیروهای آمریکایی زودتر از سوریه خارج شوند

وی اضافه نمود: مطمئنا استقلال حاکمیت ملی سوریه یکی از اهداف اصلی ماست که باید دنبال گردد و اگر بخواهیم شرایط را تحلیل کنیم، می توانیم کارهای تکمیلی را انجام دهیم تا اینکه عادی سازی قدم های بلندتری را در این کشور رو به جلو بردارد.

پوتین گفت: به اقدامات تکمیلی احتیاج داریم که اقدامات تروریست ها در سوریه را خنثی و به حاکمیت دولت بر کل کشور یاری کنیم و اکنون یکی از مناطق شرق فرات است که در آنجا همچنان مشکل وجود دارد. با همکاران ترک در حال همکاری هستیم.

رئیس جمهور روسیه به پیگیری فرایند آتش بس در مناطق کاهش تنش نیز اشاره نمود و گفت: باید کمیته قانون اساسی در ژنو را پیگیری و به اعضای کمیته برای نائل شدن به اهدافشان یاری کنیم. ما در چارچوب گفتگوی ملی در 2018 به آن پرداختیم و کشورهای ضامن فرایند آستانه نیز در آن حضور داشتند و آن را مورد تایید قرار دادند.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به بحث توسعه مالی و بازگشت آوارگان و بازسازی زیرساخت ها در سوریه پرداخت و گفت رسیدگی به این مسائل احتیاجمند اقدامات و همکاری های هماهنگ تر و فعالانه تر است.

پوتین اضافه نمود: مسائل در سوریه باقی است بخصوص در زمینه مالی و تحریم هایی که با دور زدن سازمان ملل علیه سوریه اعمال می گردد مسائل را بیشتر می نماید و این تحریم ها غیرقانونی است.

رئیس جمهور روسیه متذکر شد: با توجه به همه این مسائل و فشارهایی که تحریم ها به سوریه وارد می نماید باید سعی و کوشش خود را برای یاری به این کشور انجام دهیم به خصوص اینکه اکنون صحبت از اعمال تحریم های جدید است و مطمئنا این تحریم ها در راستای وخیم تر کردن شرایط مالی در آن کشور پیش بینی شده و باید به وسیله کانال های موجود، یاری های انسان محبت آمیز را ارائه دهیم.

او درباره بیانیه پایانی نشست امروز گفت: بیانیه تهیه شده و منعکس کننده نظرات سه کشور است؛ در این بیانیه به مسئله مناطق کاهش تنش و لزوم خنثی سازی تمامی گروه های تروریستی می پردازیم و طرف روسی از این بیانیه مشترک که توسط کارشناسان سه کشور تهیه شده و به ایجاد ثبات هر چه بیشتر در این کشور یاری می نماید، حمایت می نماید. برای سفر به ایران بعد از اینکه شرایط برای چنین کاری فراهم گردد، اعلام آمادگی می کنم

kheimehnews.ir: خیمه نیوز، با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21292

به "پوتین: تحریم ها علیه سوریه غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: تحریم ها علیه سوریه غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید