چرخ همکاری بیمارستان بهمن لنگ می زند

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/زنجان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: علاوه بر کمبود نیروی پرستاری، بیمارستان بهمن نیز با دانشگاه علوم پزشکی همکاری ندارد.

چرخ همکاری بیمارستان بهمن لنگ می زند

پرویز قزلباش عصر دیروز (7 تیر) در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، بیمارستان ها را در حال حاضر نقطه امید مردم دانست و اظهار کرد: در ابهر تخت های بیمارستانی پر شده و در خرم دره نیز شرایط مشابهی وجود دارد. مشکل عمده در ابهر نداریم و متخصص عفونی و زیرساخت های مناسب وجود دارد.

وی با اشاره به معوقات پرستاران، اضافه نمود: در حال حاضر معوقات پرستاران کمتر شده، ولی معوقات پزشکان به 14 ماه رسیده است که دلیل وقوع این اتفاق، نپرداختن معوقات پزشکان در بحث اضافه کاری و کارانه به جای پرداخت معوقات پرستاران است.

این مسئول در رابطه با شرایط شهرستان ها نیز ادامه داد: در حال حاضر یک سوم چرخش بیمار سرپایی مربوط به خدابنده است و با توجه به جمعیت بالا و وجود یک بیمارستان، نگرانی هایی هنوز در رابطه با ظرفیت بیمارستان و شهرستان خدابنده وجود دارد؛ هرچند امیدواریم غافلگیری پیش نیاید و کنترل و بیماریابی به خوبی در این منطقه اجرا شده است.

قزلباش توضیح داد: به اجبار دو شیفت کاری برای پزشکان و پرستاران در بیمارستان ها معین شده و در روزهای اخیر بیمارستان امام حسین (ع)، 40 بیمار اعزامی را پذیرش نموده، ولی متاسفانه بیمارستان بهمن همکاری لازم را ندارد و بیمارستان های ارتش و بهشتی نیز در زمینه تامین تعداد پرستار همکاری خود را اعلام نموده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه 62 بیمار در بخش آی. سی. یو بستری هستند که نیمی از آنان بدحال بوده و در معرض آسیب بیشتر قرار دارند، یادآور شد: پیش از شیوع کرونا 87 تخت آی.سی.یو داشتیم که 58 تخت اضافه شده است، هرچند همه این تخت ها استاندارد نیست ولی در حال حاضر احتیاج استان را تامین می نماید و بیشترین فشار بر روی بیمارستان ولیعصر (عج) و کادر فداکار آن است. البته زیرساخت های خوبی در این بیمارستان فراهم است و امیدواریم دومین دستگاه سی. تی. اسکن نیز در این بیمارستان راه اندازی گردد.

در ادامه جلسه، رئیس نظام پرستاری استان زنجان نیز اظهار کرد: از ابتدای درگیری استان با بیماری کرونا تا به امروز 100 پرستار درگیر شدند که در بیمارستان ها و یا قرنطینه خانگی به سر می برند و امکان ارائه خدمات پرستاری به بیماران را ندارند.

اسکندری ادامه داد: پرستاران معوقات زیادی در زمینه اضافه کار و کارانه دارند که مربوط به تیرماه پارسال است؛ در حالی که موارد پرداخت شده نیز فقط بدهی اضافه کار اسفند ماه است ولی در استان های گیلان و قم بیشتر موارد را پرداخت نموده اند. میانگین کشوری پرداخت معوقات و کارانه پرستاران آذرماه 98 و در استان زنجان تیرماه 98 است.

وی اضافه نمود: پس از بیماری کرونا؛ پرستاری وجود ندارد که در شبکه بهداشت و درمان فعال نشده باشد و همه افراد با همه وجود پای کار آمده و از جان خود مایه گذاشته اند.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21177

به "چرخ همکاری بیمارستان بهمن لنگ می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرخ همکاری بیمارستان بهمن لنگ می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید