چه کسی مشعل آزادی را دوباره روشن می نماید؟

به گزارش شیوا مارکت، پس از بازی های آسیایی تهران، مشعل استادیوم آزادی یک بار دیگر روشن می گردد و سوال مهمی به ذهن می آید و آن هم این که بعد از علی باغبانباشی، این وظیفه بر عهده چه کسی خواهد بود.

چه کسی مشعل آزادی را دوباره روشن می نماید؟

به گزارش خبرنگاران، ورزش سه نوشت: سال هاست عادت نموده ایم مشعل بزرگ موجود در ضلع شرقی استادیوم آزادی را خاموش ببینیم. عکس این اتفاق تاکنون به هیچ بهانه ای نیفتاد تا افتتاحیه المپیک آسیایی تهران اولین و آخرین باری باشد که به بهانه آن مشعل استادیوم آزادی روشن گردد. البته نباید این نکته را فراموش کرد که در این سال ها تورنمنت معتبری نیز در تهران برگزار نشد تا به بهانه آن یکی از مفاخر ورزش ایران اقدام به این کار کند.

این موضوع در ادامه اقدامات آماده سازی و برطرف ایرادات استادیوم آزادی جهت میزبانی از فینال لیگ قهرمانان آسیا است که انجام خواهد شد و در حال حاضر نیز اقدامات فنی کارکنان تاسیسات مجموعه ورزشی آزادی در حال اجرا است تا بی کم و کاست و در باشکوه ترین حالت ممکن این اتفاق بیفتد و شبی خاطره انگیز را هم در تاریخ فوتبال ایران به ثبت برساند.

یکی از اتفاقات و حواشی جذاب درباره موضوع روشن کردن مشعل استادیوم ها به نشانه شروع یک تورنمنت نفراتی هستند که برای پروسه روشن کردن به کار گمارده می شوند و غالبا هم از مفاخر ورزشی کشور میزبان هستند تا به نوعی با اقدام و حرکت خود برای پیشبرد پروسه روشن کردن مشعل، بسیاری از طرفداران را نیز با خود همراه نمایند.

برای افتتاحیه بازی های المپیک آسیایی 1353 تهران که در آن رسما استادیوم آزادی برای اولین بار تورنمنت مهمی را میزبانی می کرد، علی باغبانباشی که یکی از مهم ترین قهرمانان و رکوردداران دوومیدانی ایران و آسیا بود، دست به کار شد و با گذر از پیست تارتان و بالا رفتن از پله های تعبیه شده، مشعل بزرگ بازی های آسیایی تهران را روشن کرد تا بدین ترتیب و به طور رسمی برگزاری این بازی ها کلید بخورد.

حالا 44 سال بعد از آن اتفاق و پس از اعلام موضع رسمی وزارت ورزش و شرکت تجهیزات و نوآوری، سوال مهمی پیش خواهد آمد که چه کسی بالاخره خاموشی 44ساله مشعل استادیوم آزادی را به اتمام می رساند. با توجه به موضوع فوق و این که روند این اتفاق تاریخی یعنی روشن شدن مشعل به چه ترتیب خواهد بود هنوز تعیین نشده و چیزی در این رابطه اعلام نشده است.

البته باید بیان کرد احتمالا که برای بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا یک یا چند نفر از مفاخر فوتبال ایران (و نه حتما پرسپولیس) دست به کار خواهند شد و مشعل بزرگ را روشن خواهند کرد تا پس از 44 سال دیده های ورزش دوستان ایرانی به جمال گرم و پرنور مشعل استادیوم آزادی نیز روشن گردد. در این رابطه شاید بتوان علی پروین را به عنوان اصلی ترین فردی که می تواند حرکت نهایی را به انجام برساند انتخاب کرد. سلطان سرخپوشان که انواع و اقسام افتخارات تیمی و انفرادی را به دست آورده و اتفاقا یکی از نفرات حاضر همان بازی آسیایی 1353 تهران محسوب می گردد.

هر چند که همیشه عرف بوده که روشن کردن مشعل استادیوم ها در روز افتتاحیه یک تورنمنت مهم اتفاق می افتاد و با انتها یافتن بازی ها نیز در روز اختتامیه خاموش خواهد شد. حال این که مسئولان تصمیم گیرنده در این رابطه چه انگیزه ای برای روشن شدن یک روزه مشعل بزرگ آزادی داشتند تعیین نیست.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1638

به "چه کسی مشعل آزادی را دوباره روشن می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی مشعل آزادی را دوباره روشن می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید