چگونه ذهن دیگران را بخوانیم؟

به گزارش شیوا مارکت، ترفندها و نکاتی برای خواندن ذهن افراد وجود دارد که می توان از آن ها نیز استفاده کرد. این ترفندها زمانی مفیدتر خواهد بود که حقیقت پشت خواندن ذهن را بدانید.

چگونه ذهن دیگران را بخوانیم؟

به گزارش، گاهی ممکن است کنجکاو شوید و بخواهید مسائلی را که از ذهن دیگران می گذرد، بدانید و در واقع به نوعی ذهن خوانی کنید. جالب است که بدانید به وسیله علم روانشناسی و با توجه به حرکات چشم شخص مورد نظر می توانید ذهن اطرافیانتان را بخوانید.

انسان ها عموما موجودات کنجکاوی هستند و دانستن افکار یا راز های پنهان، آن ها را به وجد می آورد. موضوع وقتی جالبتر می گردد که آن ها بتوانند ذهن دوست یا همسرشان را بخوانند.

یکی از روش های موثر ذهن خوانی، درک زبان بدن است. در واقع افراد در حین حرف زدن، ناخودآگاه قسمتی از بدنشان را تکان می دهند و این حرکات نشان دهنده تفکرات و احساسات درونی فرد نسبت به موضوع جاری دانست.

1 - بالا - سمت راست: نشانگر جستجو و بازسازی رویدادی تصویری که در گذشته اتفاق افتاده است.

2 - بالا - سمت چپ: در حال ساختن تصویر و یا رویداد جدید.

3 - مستقیم - سمت راست: بخاطر آورن صوتی که در گذشته شنیده شده است.

4 - مستقیم - سمت چپ: در حال ساختن کلمه و یا صوتی که در گذشته رخ نداده است.

5 - پایین - سمت راست: صحبت کردن شخص با ضمیر داخلی اش

6 - پایین - سمت چپ: به خاطر آوردن و یا تصور یکی از حواس، لامسه، بویایی و یا چشایی

7 - چند حرکت و یا بدون حرکت: ممکن است شما سوالی را از فرد مورد نظر بپرسید و فرد هیچکدام از حرکات فوق را انجام ندهد و به یک نقطه خیره گردد. این بدین معنی است که فرد دارد سوال و جواب را به صورت تصویری آنالیز و شبیه سازی می نماید.

به خاطر داشته باشید که این واکنش ها برای تمامی افراد یکسان نیستند و ممکن است استثنا هایی نیز وجود داشته باشد، ولی همین الان می توانید آن ها را با همسر و یا دوستتان تمرین کنید.

تمرکز خود را به صورت فرد اختصاص دهید. به صورت مستقیم به چشم های فرد به مدت 15 ثانیه نگاه کنید. سعی کنید به صورت طولانی مدت به چشم طرف مقابل زل نزنید. در غیر این صورت انرژی دریافتی از فرد مختل می گردد و فرد مقابل احساس راحتی نخواهد داشت. بعد از گذشت 15 ثانیه، به طرف دیگری نگاه کنید. یک تصویر ذهنی از چهره و چشم های فرد بسازید. انرژی این فرد چگونه است؟ حالا ساکت بنشینید و اجازه دهید افکار و احساسات فرد مقابل تمامی ذهن و روح شما را پر کند. حالا به درستی می توانید فرایند خواندن ذهن را شروع کنید.

منبع: میگنا

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15280

به "چگونه ذهن دیگران را بخوانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ذهن دیگران را بخوانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید