چین پیشتاز توسعه شبکه 5G در دنیا شد

به گزارش شیوا مارکت، چین 690 هزار ایستگاه 5G احداث نموده و در حوزه توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه در سراسر دنیا پیشتاز شده است.

چین پیشتاز توسعه شبکه 5G در دنیا شد

به گزارش خبرگزاریاقتصاد ایرانبه نقل از اسپوتنیک، چین در ماه سپتامبر یعنی سه ماه زودتر از موعد مشخص شده، هدف سالانه خود برای احداث 690 هزار ایستگاه 5G در کشور را تکمیل نموده است.

به گفته کن وو مدیر بخش توسعه مخابرات و اطلاعات در وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، سرعت توسعه 5G در این کشور افزایش یافته است.

این در حالی است که حدود یک سال قبل طرح های گسترش اینترنت 5G و تجاری سازی آن در پکن ارائه شد و همین امر به توسعه سریع صنعت مخابرات در چین منجر شد.

طبق گزارش سازمان GSMA، کوشش های چین در این زمینه موفقیت آمیز بوده و اکنون 70 درصد شبکه های 5G توسعه یافته در دنیا در این کشور قرار دارند. به عبارت دیگر چین پیشتاز توسعه شبکه نسل پنجم اینترنت همراه در دنیا است.

این خبر در حالی منتشر شده که گزارشی جدید نشان داد توسعه دنیای اینترنت 5G به دلیل موانع قانونی درباره تهیه کنندگان تجهیزات و غیره کند شده است. طبق گزارش ها نقش این موانع در کاهش سرعت توسعه 5G حتی از شیوع کووید 19 نیز پررنگ تر بوده است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24517

به "چین پیشتاز توسعه شبکه 5G در دنیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین پیشتاز توسعه شبکه 5G در دنیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید