کاهش ساعات اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در تهران

به گزارش شیوا مارکت، اجرای طرح کاهش آلودگی هوای تهران در حالی وارد ششمین ماه خود شده است که همچنان ابهامات زیادی پیرامون این طرح وجود دارد. براساس اطلاعات رسمی منتشر شده توسط مسئولین امر، اجرای این طرح تاثیری در حدود 5 درصدی بر کاهش ترافیک منطقه داشته که با اما و اگرهایی همراه است. آنچه واضح است این است که با نزدیک شدن به ساعاتی پایانی طرح کاهش آلودگی شاهد تجمع خودروها در محدوده های ورودی طرح هستیم. حالا مدیران شهرداری برآن شده اند تا با کاهش ساعات اجرای طرح ترافیک تهران از شدت این ترافیک بکاهند.

کاهش ساعات اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در تهران

همه آنچه باید درباره طرح کنترل آلودگی هوا و طرح ترافیک 98 بدانید

در واقع بسیاری از رانندگان با توقف مداخل ورودی محدوده های طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی زمان خود را تلف می کردند تا پایان با پایان یافتن محدوده زمانی در ساعت 19، امکان ورود ایشان به محدوده طرح کاهش آلودگی بدون ثبت جریمه مربوطه فراهم شود. این امر در طی ماه های اخیر باعث تشدید ترافیک عصرگاهی پایتخت می شد و حالا شهرداری برآن شده است تا با تغییر زمان پایان یافتن محدودیت ترافیکی به ساعت 18، از شدت این ترافیک خود خواسته بکاهند.

براساس بیانیه شهرداری تهران در این رابطه: به اطلاع شهروندان محترم می رساند؛ از ابتدای آذرماه تا پایان سال جاری، زمان اجرای طرح های ترافیکی از ساعت 19 به ساعت 18 تغییر می یابد. کاهش یک ساعته زمان اجرای طرح شامل هر دو محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا می شود.

این تصمیم با توجه به کوتاه شدن طول روز و به جهت تخلیه سریع تر ترافیک بزرگراه های شهر در ساعات شبانگاهی، برابر اختیارات قانونی شهرداری تهران و بر اساس هماهنگی اجرا شده با پلیس راهور تهران اتخاذ شده است.

گفتنی است که اجرای این تصمیم به نوعی می تواند به معنای کاهش تعداد ثبت جریمه های ورود غیر مجاز به محدوده طرح ها و کاهش درآمد شهرداری از اجرای دو طرح ترافیکی مذکور تلقی شود. اما باید منتظر ماند و دید که در پی کاهش یافتن ساعات اجرای طرح های مذکور، گره ای از بار ترافیکی سنگین تهران گشوده خواهد شد یا خیر؟

منبع: خبر آنلاین

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13743

به "کاهش ساعات اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ساعات اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید