کرونا ویروس تاجدار!

به گزارش شیوا مارکت، گویی خدای منان تمدن پوشالی و منحط غرب را به چالش کشیده تا پوچی آن را به مردم دنیا نشان بدهد.

کرونا ویروس تاجدار!

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت : 1- ویروس کرونا، نام خود را از کلمه کرون- CROWN به معنی تاج گرفته است، چون سطح بیرونی آن به تاج پادشاهان شباهت دارد! کرونا را با این تشابه می توان شاه ویروس ها! نامید و البته ویروس شاه هم مثل سایر پادشاهان، زورگو، ویرانگر و ستمگر است و به قول بلقیس، ملکه سبا در سوره مبارکه نمل إِنَّ الْمُلُوکَ إِذَا دَخَلُوا قَرْیَهًًْ أَفْسَدُوهَا وَجَعَلُوا أَعِزَّهًَْ أَهْلِهَا أَذِلَّهًًْ وَکَذَلِکَ یَفْعَلُونَ- پادشاهان چون به شهر و دیاری حمله آورند، آن شهر و دیار را ویران می سازند و عزیزترین اشخاص را به ذلیل ترین افراد تبدیل می نمایند و این رسم و روش آنهاست. ویروس تاجدار هم خلق و خوی پادشاهان را دارد.کرونا میلیون ها برابر کوچکتر از پشه ای است که نمرود را از پای درآورد. این ویروسِ بی نهایت کوچک، واقعه ای بی نهایت عظیم را رقم زده و ظرف چند هفته، همه جهان را به هم ریخته است، شهرها را به خانه ارواح تبدیل نموده، اجتماعات مردمی را ممنوع ساخته، مردم را در سراسر جهان خانه نشین نموده، کسب و کارها را به تعطیلی کشانده ، حرکت قطارها و خودروها و هواپیماها را به کلی مختل نموده و در همان حال سردمداران ستمگر غرب را که در شیپور انا ربکم الاعلی می دمیدند، به خواری و ذلت کشانده و داعیه مدیریت مدرن آنها را با چالشی رسوا نماینده و جدی رو به رو نموده، تمدن های به ظاهر عظیم را به آزمونی سخت و نفس گیر فرا خوانده، سبک زندگی انسان ها را به طور کلی تغییر داده و مردمان را از همه ملت ها و تیره ها به رعب و وحشت انداخته است.

کرونا در اولین گام، انسان های غفلت زده را به خود آورده و به آدم های غرق شده در جهانی مادی نشان داده است که هیچ ملجأ و پناهی جز خدای مهربان ندارند. همه ملت ها با هر دین و مذهبی که دارند دست به دعا برداشته و خدای قادر بی همتا را به یاری می طلبند. آنانی که خدا را از زندگی خود حذف نموده بودند -و نه اینکه الزاماً وجود او را انکار نموده باشند- امروزه به خود آمده و خدای منان را به مهربانیش می خوانند.

2- وقتی ویروس کرونا به ایران رسید، مارک دوبوویتز، رئیس اندیشکده آمریکایی دفاع از دموکراسی (FDD) با ذوق زدگی توئیت زد؛ ویروس کرونا کاری نموده، که تحریم های مالی آمریکا نمی توانست بکند ، کرونا صادرات غیرنفتی ایران را قطع نموده است.! و در مصاحبه با بلومبرگ گفت؛ ویروس کرونا اقتصاد ایران را از بین می برد!

ترامپ با غروری احمقانه اعلام نموداگر ایران از ما تقاضا کند، حاضریم برای مقابله با کرونا به آنها یاری کنیم!

3- اندکی بعد که کرونا به آمریکا رسید، در فاصله ای کوتاه سراسر این کشور را درنوردید. کمبود باور نکردنی ابتدایی ترین لوازم ضروری برای مقابله با کرونا نظیر ماسک، دستکش، گان، تخت های بیمارستانی، ناکافی بودن ظرفیت بخش های مراقبت ویژه (ICU) و حتی دستمال توالت و... سیستم بهداشت و درمان آمریکا را فلج کرد و کار به آنجا کشید که دولت آمریکا دست احتیاج به سوی کشورهای دیگر دراز کرد و همراه سایر کشورهای غربی که شرایط وخیمی نظیر آمریکا داشتند به دزدی محموله های بهداشتی یکدیگر روی آوردند! مردم در این کشورها به غارت فروشگاه ها پرداختند و حتی برای چند رول دستمال توالت به روی هم اسلحه کشیدند و برای حفظ امنیت خود در مقابل فروشگاه های اسلحه به صف ایستادند، صف های طولانی برای تهیه یک وعده غذا و...

4- روزنامه انگلیسی گاردین لاف ترامپ را به سخره گرفت و نوشت؛ ترام پ گفته بود از امروز به بعد، دیدگاهی جدید سرزمین ما را اداره می نماید و از این لحظه به بعد، همه جا اول آمریکا خواهد بود، اما اکنون آمریکا به گونه ا دیگری اول شده است؛ در تعداد مبتلایان به کرونا!.

پنجشنبه هفته گذشته، ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا در فارین افرز نوشت؛ کرونا، افول قدرت آمریکا را سرعت بخشیده است. آمریکا نه فقط نتوانست جهان را در کوشش برای مقابله با ویروس کرونا همراه کند بلکه در داخل کشور نیز توان مقابله با آن را نداشت. هاس در ادامه نتیجه می گیرد که افول آمریکا به سرعت در حال وقوع است. بسیاری از صاحبنظران دیگر در آمریکا نظیر امانوئل والرشتاین، نوام چامسکی و... نیز نظریات مشابهی داشته و ابراز نموده اند.

دیروز اما، ترامپ به دنبال گسترش ویروس کرونا و ناتوانی از مقابله با آن در 50 ایالت آمریکا شرایط اضطراری با عنوان فاجعه عظیم اعلام نمود و تأکید کرد که

رو به رو شدن با این شرایط در تاریخ آمریکا بی سابقه است. رئیس جمهور آمریکا با ابراز تاسف گفت کرونا اقتصاد آمریکا را تعطیل نموده است!

5- ما هم مورد هجوم این ویروس - به قول حضرت آقا منحوس- قرار گرفته ایم و تلفاتی هم داشته ایم که طبیعی و صد البته تاسف آور و دردناک نیز هست و امید آن داریم که خدای منان و مهربان، با نظر لطف و عنایت خود، این بلیّه ویرانگر را از سراسر جهان ریشه کن کند و سایه شوم و منحوس آن را از سر تمامی مردم جهان و همه ملت ها محو فرماید. تصویر بیماران مبتلا به کرونا که در بعضی از کشورهای غربی به علت فقدان تخت، در راهروها جای داده شده اند و یا استفاده از کیسه زباله به جای گان در بیمارستان های آمریکا و انگلیس و...، قلب هر انسانی را به درد می آورد، چرا که به قول حضرت امیر علیه السلام در نامه به مالک اشتر فَإِنَّهُمْ صِنْفَانِ: إِمَّا أَخٌ لَکَ فِی الدِّینِ وَ إِمَّا نَظِیرٌ لَکَ فِی الْخَلْقِ.. مردم دو گروه اند، یا برادران تو هستند در دین و یا نظیر تو در آفرینش.

ولی در این میان نکته ای به چشم می خورد که نمی تواند و نباید نادیده گرفته گردد و آن اینکه که گویی خدای منان تمدن پوشالی و منحط غرب را به چالش کشیده تا پوچی آن را به مردم جهان نشان بدهد و در همان حال نمایی از تمدن انسان ساز و حیات آفرین اسلام را در مقابل چشم و دل ملت ها به نمایش بگذارد. فقط یک نگاه گذرا به از خودگذشتگی و ایثار و همدلی و اخلاق معنوی مردم و مسئولان در این سوی ماجرا که ما ایستاده ایم و مقایسه آن با سوی دیگر ماجرا که سردمداران غرب نشسته اند، نشانه و سندی مثال زدنی از تفاوت فرهنگ و تمدن نجات بخش اسلامی و تمدن منحط غربی است.

بازگشت به صفحه رسانه ها

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18651

به "کرونا ویروس تاجدار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ویروس تاجدار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید