کرونا چگونه منجر به سکته می گردد؟

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا/ رییس کمیته اپیدمیولوژی ستاد مقابله با کرونا، دکتر علی اکبر حق دوست با اشاره به نحوه فعالیت ویروس کرونا در بدن، گفت:باید توجه کرد که همچنان ناشناخته های ما درباره کرونا بسیار زیاد است و با گذشت زمان به تدریج می توان در حوزه های مختلف فعالیت آن اعم از ایمنی، اپیدمیولوژی، ژنتیک ویروس و سیر بالین آن اطلاعات بیشتری کسب کرد.

کرونا چگونه منجر به سکته می گردد؟

وی اضافه نمود: با این حال بر اساس یافته های جدیدی که این روزها اعلام شده است، این ویروس عوارض گسترده و سیستمیکی دارد که فقط مختص و منحصر به ریه نیست. بر این اساس به نظر می رسد، کرونا ویروس جدید می تواند تغییراتی را در سلول های خونی ایجاد نموده و منجر به ترومبوز در بعضی از عروق گردد.

حق دوست تاکید نمود: البته اینکه فکر کنیم که تنها مکانیزم بیماری زایی کرونا به همین صورت است، درست نیست، بلکه کرونا با مکانیزم های متعددی باعث بیماری زایی می گردد، اما می تواند بعضی از عوارض آن اعم از عوارض کبدی، کلیوی و سایر عوارض کرونا در سایر اندام های بدن، به وسیله ایجاد ترومبوزها یا لخته های خونی کوچکی در مویرگ ها و سرخ رگ های بسیار کوچک باشد که منجر به سکته های ریز در آن قسمت ها گردد.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: همگردی
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20820

به "کرونا چگونه منجر به سکته می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چگونه منجر به سکته می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید