کشتی بدون خادم به آنچه می خواهد می رسد؟

به گزارش شیوا مارکت، حضور غلامرضا محمدی و محمد بنا دو مربی باسابقه و کارکشته در راس تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی که قرار است اینبار بدون دخالت های شورای فنی اختیار تام در همه امور فنی داشته باشند، عصر جدیدی در کشتی ایران و در غیاب رسول خادم شمرده می گردد که گذر زمان درستی یا نادرست بودن بسیاری از موارد مخصوصا در حوزه های فنی دوره مدیریت خادم را معین خواهد نمود.

کشتی بدون خادم به آنچه می خواهد می رسد؟

به گزارش خبرنگاران، بدون شک نام محمد بنا با بهترین و غرور انگیزترین روزهای کشتی فرنگی ایران گره خورده و هیچگاه از یاد مردم قدرشناس ایران نخواهد رفت؛ روزهایی که حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی با سرمربیگری محمد بنا دست به کار بزرگی زدند و 3 طلای المپیک 2012 لندن را برای ورزش ایران و کشتی فرنگی به ارمغان آوردند.

نه به تعداد خاطرات شیرین اما محمد بنا روزهای تلخی را نیز در کشتی فرنگی پشت سر گذاشته است. درست 4 سال بعد و اینبار در ریو؛ تیم تحت راهنمایی آقای خاص کشتی بجای 3 مدال طلا فقط 2 برنز گرفت، نتیجه ای که هر چند خیلی ها سعی کردند آن را فاجعه بار ندانند و مدام این نکته را یادآوری نمایند که نتایج کشتی فرنگی در المپیک لندن به چیزی شبیه معجزه می ماند وگرنه 2 برنز المپیک برای کشتی آن هم از نوع فرنگی آن یا نگاهی به تاریخ نتایج این رشته نه تنها بد نیست که بسیار خوب و قابل دفاع است؛ اما بنا کسی نبود که برای 2 برنز یک سال در خانه کشتی شبانه روز زحمت بکشد و خون دل بخورد.

بغض هفتاد میلیون ایرانی نیز شکست وقتی دیدند بنای کشتی فرنگی نشست، سر بر نرده گذاشت و گریه کرد، گریه ای بخاطر مردم که نتوانسته جواب خوبی برای انتظاراتشان داشته باشد،گریه ای از سر عشق به وطن و کشتی.

با نتایج ضعیف کشتی فرنگی در المپیک ریو، بنا کاری به تصمیم بعدی شورای فنی و فدراسیون کشتی نداشت و خودش راهش را گرفت و رفت و گفت دیگر هیچگاه به کشتی بازنخواهد گشت.

علی اشکانی آمد، دو سال ماند اما کشتی فرنگی روزهای خیلی بدتری را تجربه کرد که اوج آن ناکامی در بوداپست 2018 و کسب فقط یک مدال برنز توسط علیاری بود و بس!

کشتی آزاد هم ناکام بود هر چند نه به اندازه فرنگی اما رسول خادم هم مثل بنا کسی نبود که به هر طریقی که شده بماند و مثل خیلی ها به هر شکل ممکن فقط در فکر حفظ میز و جایگاه اش باشد؛ در روزهایی که قانون هم نتوانسته امثال ضیایی و تاج را از جایگاه هایشان جدا کند، رسول خادم خودش را بازنشسته کرد و رفت و اینبار دیگر نیامد!

بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی شد و خیلی زود غلامرضا محمدی را سرمربی آزاد کرد و سپس در تصمیمی غیرمنتظره محمد بنا را که در قشم مشغول سیاحت بود به خانه اش برگرداند تا خبرمحمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی شددر ساعت 13:33 دقیقه 27 آبان ماه منتشر گردد.

در روزهایی که دیگر نمی توان بر روی کشتی هم با خیال راحت حساب باز کرد تا مدال های جهانی و المپیک را درو کند، حضور 2 مربی کارکشته در آزاد و فرنگی امیدها را برای بازگشت این ورزش دوست داشتنی به روزهای اوج و بازگشت خاطرات شیرین زنده نموده است. بنا آمده تا خاطرات شیرین لندن را اینبار در توکیو تکرار کند و خاطرات تلخ ریو را از اذهان خود و مردم ایران برای همیشه پاک کند.

حالا خادم رفته و منتقدان هم بی محابا هر چه خواستند گفتند و نوشتند؛ از چهره شاخص و عنوان دار گرفته که بارها انتقاداتی تند و حتی خارج از دایره ادب و معرفت را بی توجه به خدماتی که خادم به کشتی داشته، نثار او نموده تا برخی ها که این فرصت را بهترین زمان برای تسویه حساب های شخصی با رسول خادم دانستند. حال بازی در دست افرادی غیر از خادم است و باید منتظر ماند و دید چه سرنوشتی در انتظار کشتی ایران است؟

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2172

به "کشتی بدون خادم به آنچه می خواهد می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی بدون خادم به آنچه می خواهد می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید