کشف سکونتگاه اینکاها به کمک یک دانش آموز

به گزارش شیوا مارکت، بر اساس تحقیقات جدیدی که نتایج آن در یک ژورنال تخصصی باستان شناسی منتشر شده است، محوطه تاریخی که اخیرا کشف شد، Cerro Quemado(کوهستان سوخته) نام دارد که ویرانه های متعلق به اینکاها را در برگرفته است.

کشف سکونتگاه اینکاها به کمک یک دانش آموز

با توجه به موقعیت مکانی این اکتشاف، محوطه تاریخی کشف شده می تواند به کارشناسان در به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز درباره گسترش مرز امپراطوری اینکا در فاصله 1400 تا 1532 پیش از میلاد کمک کند.

این اکتشاف پس از آن که یک گروه باستان شناسی کارگاهی را در مدرسه شهر Casa de Piedra واقع در آرژانتین برگزار کردند، صورت گرفت.

در جریان این کارگاه آموزشی از دانش آموزان خواسته شده بود تا مکان هایی را برای کاوش در اطراف پیشنهاد بدهند. یکی از دانش آموزان مکانی را معرفی کرد که معتقد بود شامل سازه های باستانی است.

زمانی که اعضا گروه باستان شناسی به مکان مورد نظر رسیدند متوجه شدند این مکان نشانه های شاخص سکونتگاه اینکاها را دارد.

باستان شناسان پیروز شدند با استفاده از مدل های سه بعدی ظاهر اولیه ویرانه های این مکان را تشخیص دهند و دریافتند ساختمان های مختلفی از جمله ساختمان های مسکونی، ساختمان های اداری و ... در این مکان قرار داشته است.

آرت نیوزپیپر نوشت، یکی از مهم ترین آثار موجود در این مکان بقایای ساختمانی است که برای رویدادهای سیاسی یا آیین های سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23532

به "کشف سکونتگاه اینکاها به کمک یک دانش آموز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف سکونتگاه اینکاها به کمک یک دانش آموز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید