کمرانی: نتایج تیم ملی بانوان در مسابقات جهانی ایده آل نبود، نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بود

به گزارش شیوا مارکت، سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بود و با اینکه بازیکنان ما از سن کمی برخوردار بودند اما تورنمنت های خوبی را پشت سرنگذاشته بودند.

کمرانی: نتایج تیم ملی بانوان در مسابقات جهانی ایده آل نبود، نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان بعد از سرانجام بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان در انگلیس و کسب تک مدال نقره مهلا مومن زاده برای تیم ایران در این مسابقات در نشست خبری فدراسیون تکواندو گفت: تیم ملی تکواندو بانوان ما یک تیم جوان و نوپاست. برای انتخاب ترکیب 6 نفره خود جهت حضور در مسابقات جهانی چندین بار مسابقات انتخابی را برگزار و در نهایت ترکیب تیم ملی را انتخاب کردیم. در ابتدا 145 بازیکن در مسابقات آزاد کشوری شرکت کردند که 70 درصد این نفرات را بازیکنان نوجوان تشکیل دادند. از ترکیب تیم 6 نفره تیم اعزامی نیز 3 بازیکن ما از رده سنی نوجوانان بالا آمده بودند و فیکس تیم ملی شده بودند.

وی با اشاره به انتقاداتی که درخصوص تغییر زیاد وزن بازیکنان تیم بانوان صورت می گیرد، گفت: همواره این موضوع وجود داشته است و دلیل اصلی آن مشکل درصد چربی بازیکنان رده بانوان است. شاید جالب باشد بدانید که بعضی بازیکنان ما با وجود فزونی در مسابقات انتخابی تیم ملی و حضور در اردو در تست های آمادگی جسمانی از 46 درصد آمادگی برخوردار بوده اند و ما بازیکنی در ترکیب لیست ملی در ابتدا داشته ایم که از لحاظ درصد چربی در عدد 32 قرار داشت که یک فاجعه برای تکواندو بانوان است. بعضی بازیکنان ما حتی برای اینکه شرایط وزنی یک فرد معمولی را داشته باشند از 15 کیلو اضافه وزن برخوردار بودند. تمام کوشش ما در این مدت این بود که درصد چربی بازیکنان را به کمترین سطح ممکن برسانیم تا بتوانیم با عضله سازی و تمرینات فنی بر روی پیروزیت آنها تاثیرگذار باشیم.

وی در مورد نتایج تیم ملی بانوان مطرح نمود: نمی گویم نتایج تیم ملی در مسابقات جهانی عالی بوده و من نیز از نتایج رضایت قلبی ندارم و در صدد بهتر شدن عملکرد بانوان هستیم. موضوعی که احتیاج به کار زیاد و حضور در تورنمنت ها و مسابقات متعدد دارد.

وی با اشاره به عدم تجربه بازیکنان بانوان مطرح نمود: نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بود و با اینکه بازیکنان ما از سن کمی برخوردار بودند اما تورنمنت های خوبی را پشت سرنگذاشته بودند تنها بازیکنی که میان بازیکنان ما رنکینگ داشت ناهید کیانی بود که او نیز به خاطر رنکینگ پایینش در سومین بازی خود به نفر شماره یک جهان برخورد کرد و از دور مسابقات کنار رفت. شاید اگر کیانی از رنکینگ خوبی برخوردار بود و در طرف مقابل جدول قرار داشت توانایی رسیدن به کسب مدال را داشت. کیانی اکثر بازیکنان حاضر در این مسابقات را در مسابقات مختلف شکست داده بود اما قرعه بد او باعث شد او در دور سوم با پانی پاک نفر شماره یک جهان برخورد کند و مغلوب گردد.

وی خاطر نشان کرد: در تیم ملی بانوان قدم های بزرگی برداشته شده است و بازیکنانی از رده نونهالان به تیم ما اضافه شده اند. بازیکنانی که در رده های سنی پیروز به کسب مدال شده اند و تفکرات حرفه ای تری دارند. همانطور که اعلام کردم از نظر نتیجه نتایج ما ایده آل نبود اما عملکرد خوبی داشتیم. کیمیا همتی در این مسابقات مقابل ویلیامز انگلیسی یکی از شانس های کسب مدال با اقتدار به پیروزی رسید این در حالی بود که انگلیسی ها برای حضور بازیکنانشان روی سکو همه کار انجام دادند و حتی در وزن هشتم بازیکن چین را 10 اخطاره کردند تا نماینده خودشان به مدال برسد. با همه این شرایط دو بازیکن تیم ما پیروز شدند مقابل حریفان خود به پیروزی رسیده اما در ادامه راه به خاطر کم تجربه بودن از رسیدن به مدال بازماندند.

وی در مورد برنامه های تیم بانوان برای کسب سهمیه المپیک مطرح نمود: ما به وسیله مسابقات گرندپری نمی توانیم کسب سهمیه کنیم و برنامه ما سرمایه گذاری روی مسابقات قاره ای است. البته در این راه اگر بازیکنان ما پیروز به حضور در رنکینگ مسابقات گرندپری شوند باید برای افزایش تجربه آنها در این مسابقات شرکت کنیم و بتوانیم سهمیه را در مسابقات قاره ای به دست بیاوریم.

وی در پاسخ به این سوال که شرایط مهلا مومن زاده در آینده مانند کیمیا علیزاده نگردد گفت: مهلا با کیمیا از لحاظ جسمانی متفاوت است. مسائل آسیب دیدگی کیمیا به خاطر مسائل مادرزادی است.کیمیا علیزاده انحراف شدید زانو دارد که همین موضوع باعث می گردد برای او آسیب دیدگی پیش بیاید. همین انحراف زانو باعث شد تا مچ پای کیمیا دچار مشکل گردد و او قطعا بعد از سرانجام دوران قهرمانی با عمل هایی که انجام می دهد شاید دیگر توانایی ورزش را نداشته باشد.

وی در مورد شرایط سنی مهلا مومن زاده مطرح نمود: مومن زاده متولد 24 شهریور سال 1381 است. او در مسابقات آسیایی نوجوانان که در ماه های آینده برگزار می گردد شانس حضور در ترکیب تیم نوجوانان را خواهند داشت و قطعا در صورت قهرمانی و کسب 20 امتیاز آن مسابقات می تواند به جمع نفرات رنکینگ گرندپری اضافه گردد. ما برای ناهید کیانی و مهلا مومن زاده برنامه داریم و می خواهیم شرایط را برای کسب سهمیه آنها فراهم کنیم.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6272

به "کمرانی: نتایج تیم ملی بانوان در مسابقات جهانی ایده آل نبود، نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمرانی: نتایج تیم ملی بانوان در مسابقات جهانی ایده آل نبود، نقطه ضعف تیم ما عدم تجربه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید