کنگره آمریکا درباره باب لوینسون از ایران درخواست کرد

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا نوشت: کنگره آمریکا روز گذشته با ارائه لایحه جدید بر ادعای آمریکا مبنی بر مفقود شدن باب لوینسون، مامور اف بی آی در ایران تاکید کرد و از ایران خواست تا برای پیدا کردن و بازگرداندن آن همکاری کند.

کنگره آمریکا درباره باب لوینسون از ایران درخواست کرد

به گزارش وب سایت روزنامه آمریکایی سان سنتینل، تد دوچ کننده دموکرات کنگره آمریکا و سناتور مارکو روبیو، لایحه ای را معرفی کردند که از ایران می خواهد آن چه تعهدات آن برای همکاری در خصوص باب لوینسون عنوان شده است، انجام دهد.

تد دوچ در بیانیه ای که از دفتر وی منتشر شد در این باره گفته است: دوازده سال پس از مفقود شدن باب لوینسون، ما هنوز او را فراموش نکرده ایم.

وی در ادامه اضافه کرد: ما به معطوف ساختن توجه ها به پرونده او ادامه داده و از دولت (ترامپ) می خواهیم تا بازگشت باب لوینسون را در اولویت قرار دهد. برگرداندن آمریکایی ها به خانه باید برای ما در اولویت باشد و با این هدف، دوباره از جهانیان می خواهیم تا باب را به یاد آورده و کمک کنند او را به خانه بازگردانیم.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز در چند روز گذشته بیانیه ای به مناسبت دوازدهمین سالگرد مفقود شدن باب لوینسون منتشر کرد. در متن این بیانیه ادعا شده است که این دوازدهمین سال دستگیری رابرت لوینسون، مأمور اف بی ای در جزیر ه کیش است و وزارت امور خارجه آمریکا از ایران می خواهد که لوینسون را به خانواده اش بازگرداند.

ادعای ناپدید شدن لوینسون، مأمور سابق اف بی آی در حالی عنوان می شود که بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور کشورمان پیش از این درباره ادعاهای مقامات آمریکایی مبنی بر ناپدید شدن لوینسون در ایران و عدم همکاری ایران در این زمینه بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در گذشته بارها بیان کرده است که این فرد در یک مقطعی به ایران سفر کرده و سپس از ایران خارج شده است و پس از ترک خاک ایران نیز دیگر هیچ گونه اطلاعی از سرنوشت وی ندارد.

قاسمی با تأکید بر رویکرد انسانی ایران نسبت به این موضوع در جهت کمک به خانواده نامبرده، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه تعهدی به دولت آمریکا در این زمینه ندارد و کمک های ایران در گذشته نیز بر اساس ملاحظات انسانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه پیش از این مقامات آمریکایی تأیید کرده بودند که موقعیت این مأمور سابق اف بی آی را در مکانی در جنوب آسیا شناسایی کرده اند، گفت: طرح اتهام عدم همکاری ایران در این زمینه، نیز بی شک موضوع بی پایه و اساسی است؛ چرا که جمهوری اسلامی ایران با در نظر دریافت مسائل انسانی، از هیچ کمکی در این ارتباط دریغ نکرده است.

قاسمی اضافه کرد: کمک ها و همکاری های جمهوری اسلامی ایران در موضوع این تبعه آمریکایی در حالی اجرا شده است که در مقابل، دولت آمریکا در خصوص کمک به شهروندانی ایرانی بازداشتی در آمریکا رویکردی غیر انسانی در پیش گرفته و نه تنها آنها را با اتهامات واهی مانند نقض تحریم های آمریکا در زندان و بازداشت های طولانی مدت نگه داشته، بلکه اجازه دیدار خانواده های آنها را نیز نمی دهد.

49311

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4157

به "کنگره آمریکا درباره باب لوینسون از ایران درخواست کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا درباره باب لوینسون از ایران درخواست کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید