کوچکترین چایخانه جهان در بازار بزرگ تهران ، گزارش سی ان ان از قهوه خانه حاج علی درویش را ببینید

به گزارش شیوا مارکت، قهوه خانه حاج علی درویش یکی از کوچک ترین قهوه خانه های جهان به حساب می آید که خبرگزاری سی ان ان نیز پیش از این به آن پرداخته است.

کوچکترین چایخانه جهان در بازار بزرگ تهران ، گزارش سی ان ان از قهوه خانه حاج علی درویش را ببینید

خبرنگاران: قهوه خانه حاج علی درویش در میان هزاران مغازه در راهروهای تو در توی بازار بزرگ تهران واقع شده است. این قهوه خانه اگرچه تنها قهوه خانه بازار نیست اما بدون شک یکی از قدیمی ترین هاست. حتی می توان از آن به عنوان یکی از کوچکترین قهوه خانه های جهان نام برد.

صاحب و گرداننده قهوه خانه حاج علی درویش، کاظم مبهوتیان است، پیش از او پدرش حاج علی این قهوه خانه را می گردانده است. حاج علی در سال 1341 این قهوه خانه را از صاحب اولش حاج محمد حسن شمشیری خریده و شمشیری این قهوه خانه را در حدود سال 1297 شمسی تاسیس نموده بوده است..

در این قهوه خانه می توانید بهترین و خوش طعم ترین چای را با بهترین کیفیت میل کنید و از دکوراسیون خاطره انگیز آن دیدن کنید.

اگر می خواهید با مترو به قهوه خانه حاج علی درویش بروید در ایستگاه پانزده خرداد از قطار پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه با 10 دقیقه پیاده روی به ورودی بازار بزرگ برسید.

خبرگزاری سی ان ان سال گذشته در گزارشی به این قهوه خانه متفاوت و قدیمی پرداخته و از آن به عنوان کوچک ترین قهوه خانه جهان یاد نموده است. ویدئوی CNN از این قهوه خانه را در زیر ببینید.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: چمدان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9729

به "کوچکترین چایخانه جهان در بازار بزرگ تهران ، گزارش سی ان ان از قهوه خانه حاج علی درویش را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچکترین چایخانه جهان در بازار بزرگ تهران ، گزارش سی ان ان از قهوه خانه حاج علی درویش را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید