کیهان کلهر جایزه هنرمند سال 2019 را دریافت کرد

به گزارش شیوا مارکت، کیهان کلهر، نوازنده کمانچه عصر امروز جایزه هنرمند سال 2019 را از فستیوال جهانی موسیقی در کشور فنلاند دریافت کرد. این نوازنده ایرانی پیش از این نیز به همراه گروه راه ابریشم برنده جایزه گرمی شده بود.

کیهان کلهر جایزه هنرمند سال 2019 را دریافت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت وومکس، در این سایت بیان شده است که این جایزه به علت تسلط و ذوق هنری در نواختن کمانچه، نوآوری بی وقفه و همکاری برای ابداع زبان های جدید موسیقایی و شناساندن موسیقی سنتی و کلاسیک ایرانی به گوش های مردم سراسر دنیا، توسط تیم فستیوال دنیای موسیقی به کیهان کلهر اهدا شده است.

همچنین در متن این خبر ذکر شده است که برای کلهر، کمانچه صدای اوست. زمانی که می نوازد، زبانی کامل را برای ارتباط برقرار کردن با مردم سراسر دنیا از گذشته تا حال، به وجود می آورد. او با موسیقیدان های سایر فرهنگ ها نیز از جمله شجاعت حسین خان از هند، یویوما و گروه بین المللی جاده ابریشم، اردال ارزنجان از ترکیه، تریو هلندی رامبرانت، تومانی دیاباته از اقتصادی، گروه بروکلین رایدر و کوارتت کرونوس؛ با زبان موسیقی دیالوگ داشته است. از این رو به همه این صداها اجازه می دهد تا صدای او را فراگیر نمایند.

این هنرمند در عرصه دنیای بیشتر به علت همکاری با موسیقیدان های دنیای شناخته شده است.

این جایزه امروز پنجم آبان (یکشنبه 27 اکتبر) به کیهان کلهر اهدا شد و در بخش پایانی مراسم کیهان کلهر و اردال ارزنجان به اجرای موسیقی پرداختند.

جایزه وومکس که به عنوان جایزه دنیای موسیقی اکسپو شناخته می گردد، در سال 1999 تاسیس شده است. این جایزه از شروع برای احترام و ارج نهادن به موارد برجسته موسیقی دنیا در سطح بین المللی و با اذعان به تعالی موسیقی، اهمیت اجتماعی، موفقیت تجاری، تاثیر سیاسی و یک عمر دستاورد هنری معرفی نموده و بنیان نهاده است. هر سال نیز در ماه اکتبر همزمان با رویداد وومکس Womex (رویداد نمایشگاهی موسیقی دنیا) جایزه ای به یک نفر که شایسته این عنوان در دنیا است داده می گردد. از سال 2008 جایزه وومکس برای هنرمند و برای تعالی حرفه ای به هنرمندان اهدا می گردد. این جایزه سال گذشته به کوارتت زهی کرونوس از آمریکا تعلق گرفته بود.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12871

به "کیهان کلهر جایزه هنرمند سال 2019 را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیهان کلهر جایزه هنرمند سال 2019 را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید