گفتگوی تلفنی وزاری خارجه آلمان و آمریکا

به گزارش شیوا مارکت، وزرای امور خارجه آمریکا و آلمان به صورت تلفنی در خصوص مذاکرات صلح افغانستان و آخرین تحولات مربوط به ایران با یکدیگر تبادل نظر کردند.

گفتگوی تلفنی وزاری خارجه آلمان و آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور خارجه آلمان روز آدینه در بیانیه ای گفت هایکو ماس وزیر امور خارجه این کشور و همتای آمریکایی وی مایک پامپئو به صورت تلفنی با یکدیگر گفتگو نموده اند.

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه آلمان، دو طرف در این گفتگوی تلفنی در مورد آخرین تحولات مربوط به ایران و همچنین مذاکرات صلح افغانستان با یکدیگر بحث و گفتگو نموده اند.

در این گفتگوی تلفنی، هایکو ماس ضمن تأکید بر ضرورت حمایت از مذاکرات فراگیر برای تحقق صلح در افغانستان، از حقوق بشر و حاکمیت قانون به عنوان پایه و اساس صلح نام برده است.

وزیر امور خارجه آلمان در مورد ایران نیز خطاب به همتای آمریکایی خود گفته است: ما در حال حاضر به دیپلماسی احتیاج داریم.

رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان ساعاتی قبل در مصاحبه با یک نشریه آلمانی تأکید نموده بود که کشورش در کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه ایران مشارکت نخواهد کرد؛ کارزاری که دولت ترامپ پس از خروج از برجام در اردیبهشت ماه سال گذشته به راه انداخته تا به زعم خود ایران را وادار به مذاکره مجدد برای حصول یک توافق جدید کند.

مقامات ایران بارها تأکید نموده اند که سیاست فشار حداکثری ترامپ راه به جایی نخواهد برد و ایران کشوری نیست که مذاکره تحت فشار ، آن هم با کشوری که به توافقات بین المللی پایبند نیست، را بپذیرد.

.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8266

به "گفتگوی تلفنی وزاری خارجه آلمان و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تلفنی وزاری خارجه آلمان و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید