یورش پلیس آمریکا به سفارت ونزوئلا

به گزارش شیوا مارکت، پلیس آمریکا برای خارج کردن حامیان دولت ونزوئلا، به سفارت این کشور در واشنگتن دی. سی یورش برد که این اقدام با محکومیت شدید از سوی کاراکاس همراه شد.

یورش پلیس آمریکا به سفارت ونزوئلا

مدتی بود که فعالان حامی نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به سفارت این کشور در واشنگتن رفته بودند تا نگذارند کننده اپوزیسیون ونزوئلا وارد این مقر دیپلماتیک شود و به درخواست ها برای تخلیه آن اعتنایی نمی کردند و این مساله باعث شد تا پلیس وارد عمل شود.

این گروه از حامیان مادورو که خود را تجمع حفاظت مدنی سفارت نامیده اند، در پیامی ویدئویی پیش از وارد شدن پلیس به سفارت اعلام کردند: ما انتظار داریم پلیس وارد شود و کنوانسیون وین را با ورودش به سفارت نقض کند و ما را مجبور کند تا از سفارت خارج شویم.

حتی پس از ورود پلیس به سفارت، دست کم چهار تن از محافظان این گروه همچنان در داخل سفارت باقی ماندند.

با وجود این راه حل از سوی این گروه حامی دولت مادورو در دفاع از سفارت ونزوئلا در مقابل تصرف غیرقانونی از سوی کارلوس وچیو، فرستاده اپوزیسیون به آمریکا، بسیاری از فعالان سفارت را ترک کرده اند که علتش خسته شدن از این اقدام و نگرانی بابت تهدید به دستگیری پس از اعلام پلیس است که با وجود عدم امضا از سوی هیچیک از آژانس های دولتی آمریکا به آنها تاکید شده تا به سرعت ساختمان را ترک کنند. آنها برای 34 روز در این ساختمان بوده اند.

در اعلامیه ای که بر روی در این سفارتخانه چسبانده شده، آمده است: آمریکا اعتبار رژیم سابق مادورو یا هر یک از فرستادگان آن را برای صدور مجوز ورود قانونی، باقی ماندن در این ملک یا انجام هر اقدامی مربوط به این ملک را به رسمیت نمی شناسد.

در همین حال، کارلوس رون، معاون وزیر خارجه ونزوئلا در امور آمریکای شمالی به واشنگتن یادآور شد که هرگونه تجاوز و ورود به سفارت نقض قوانین بین المللی است و در توئیتر خود نوشت: دولت ونزوئلا ورود پلیس به داخل سفارت سابق این کشور در واشنگتن دی. سی را محکوم می کند. این ورود نقض دیگری از قوانین بین الملل توسط مقام های آمریکایی و تهاجمی علیه ونزوئلاست.

درست پیش از آنکه دیپلمات های منصوب شده از سوی مادورو در اواخر آوریل سال جاری میلادی و به درخواست آمریکا، واشنگتن را ترک کنند، به فعالان صلح اجازه دادند تا ساختمان سفارت را اشغال کنند.

دفتر معاون رئیس جمهوری ونزوئلا نیز این اقدام از سوی پلیس آمریکا را نقض قوانین بین المللی توصیف کرد و گفت: این اقدام بدون دستور دولت کاراکاس و مادورو، نقض قوانین بین المللی است.

مادورو همچنین از فعالان برای حفاظت از سفارت ونزوئلا تشکر کرده است. ، ایسنا

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5919

به "یورش پلیس آمریکا به سفارت ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یورش پلیس آمریکا به سفارت ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید