یک اثر هنری کرمانشاه نشان بین المللی کیفیت دریافت کرد

به گزارش شیوا مارکت، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه گفت: اثر هنری از آثار پیمان محمدی هنرمند صنایع دستی این استان در رشته گره چینی پیروز به دریافت نشان بین المللی کیفیت از سوی شورای جهانی صنایع دستی شد.

یک اثر هنری کرمانشاه نشان بین المللی کیفیت دریافت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، پروانه حیدری معاون صنایع دستی این اداره کل، پنجشنبه 24 آبان 97 با اعلام این خبر توضیح داد: استان کرمانشاه در سال 96 در داوری نشان ملی شرکت نمود که 8 اثر پیروز به دریافت نشان ملی شدند و یک اثر به مرحله داوری بین المللی راه پیدا کرد.

او اضافه نمود: آثار هنری یک هنرمند کرمانشاهی به مراسم داوری شورای جهانی صنایع دستی (wcc) برای دریافت نشان بین المللی کیفیت راه یافت که در نهایت اثر هنری پیمان محمدی گواهی نامه نشان بین المللی کیفیت از شورای جهانی صنایع دستی در رشته گره چینی را دریافت کرد.

حیدری با بیان اینکه این مراسم هر 2 سال یک بار برگزار می گردد، افزود: آثاری در این مراسم برگزیده می شوند که مبین هویت فرهنگی و ملی کشور بوده و در طرح و روش فراوری و استفاده از مواد اولیه طبیعی در فراوری اثر خلاقیت داشته باشند.

او اظهارداشت: نشان بین المللی کیفیت از شورای جهانی صنایع دستی در واقع پیش زمینه ای برای دریافت مهر اصالت است که از سوی سازمان یونسکو داده می گردد و می تواند یک هنر را جهانی کند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنای دستی و گردشگری استان کرمانشاه توضیح داد: پیمان محمدی؛ هنرمند رشته گره چینی اهل شهرستان کنگاور در داوری نشان ملی و مرغوبیت صنایع دستی سال 1396 شرکت کرد و پیروز به اخذ نشان ملی مرغوبیت شد و پس از آنالیز از سوی داوران ملی کاندیدای حضور در داوری نشان بین المللی کیفیت از شورای جهانی صنایع دستی شد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9839

به "یک اثر هنری کرمانشاه نشان بین المللی کیفیت دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک اثر هنری کرمانشاه نشان بین المللی کیفیت دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید