10 روش شیک و مجذوب کننده بستن شال گردن برای آقایان

به گزارش شیوا مارکت، وقتی صحبت از اکسسوری ها می گردد، شال می تواند به یکی از پرکاربردترین اجزای کمد لباس مردانه تبدیل گردد. شال گردن با توجه به میزان، پارچه، طرح و کاربردهایش در تمام طول سال حتی در تابستان هم ظاهر شیک شما را تکمیل کند. به همین دلیل، باید کاربردهای شال گردن و روش های بستن شال گردن برای آقایان را بدانید. در این مقاله، آموزش بستن شال و همه ترفندها و نکات مهم آن می خوانید.

10 روش شیک و مجذوب کننده بستن شال گردن برای آقایان

کاربردهای شال گردن مردانه

معمولا شال گردن مردانه را به عنوان اکسسوری های امروزی می شناسیم اما حقیقت این است که شال های مردانه قرن ها است که مانند کفش های مردانه با پیشینه ای در حال تکامل وجود داشته اند. از زمان های قدیم، شال های مردانه به عنوان نشانه هایی، چه مذهبی و چه سیاسی، به کار می رفته اند که نشان می دهند یک نفر به چه گروه و دسته ای تعلق دارد. به عنوان مثال، در چین، در زمان امپراتور چنگ، درجات سربازان ارتش معمولا با انواع شال هایی که همراه با یونیفرم های خود می پوشیدند، معین می شد. افسران بلندمرتبه شال های ابریشمی سفید می پوشیدند و سربازان معمولی از شال های نخی استفاده می کردند.

شال های مردانه قبل از تبدیل شدن به ترندی در دنیای مد، عمدتا برای تمیز و مرتب مانند استفاده می شدند. رومیان باستان شال هایی به نام فوکال یا سوداریوم به گردن یا کمر خود می بستند تا عرق خود را پاک نمایند. شال گردن مخصوص خلبان ها نیز برای خلبانان هواپیماهای جنگ دنیای اول و دوم به کار می رفت. این شال به خلبانان یاری می کرد تا دود روغنی اگزوز هواپیما را از دهان خود دور نگه دارند. شال های ابریشمی نیز در این دوره مورد توجه قرار گرفتند چون هنگام چرخیدن سر خلبان از ساییده شدن پوست گردن او جلوگیری می کردند.

شال گردن های مردانه هنوز هم یکی از پرکاربردترین اکسسوری های کمد لباس هر مرد شیک پوشی به شمار می روند. امروزه این شال ها بیشتر برای محافظت سر و گردن از سرما و استایل دادن به سایر لباس ها کاربرد دارند.

انتخاب برترین شال گردن مردانه

اولین چیزی که باید برای انتخاب شال گردن در نظر بگیرید، طول یا میزان آن است. این میزان نحوه بستن شال گردن و مدل دادن به آن را معین می نماید. شال گردن ها معمولا ترکیبی از میزان ها و اشکال زیر هستند:

  • کوتاه؛
  • میانه؛
  • بلند؛
  • مثلثی؛
  • مستطیل شکل؛
  • مربع.

بیشتر شال گردن های مردانه میزان ای بلند و میانه دارند اما برخی از آن ها نیز کوتاه تر هستند. شال های کوتاه تر و مثلثی شکل از آن دسته شال هایی نیستند که بتوانید چند بار دور گردن خود بپیچید تا گرم شوید. شال های کوتاه بیشتر برای زیبایی مد و استایل شخصی کاربرد دارند. شال با میزان کوتاه تر معمولا به دور گردن بسته می گردد. سرانجامی آن نیز یا مانند کراوات در پیراهن فرو می رود یا مانند دستمال گردن بیرون گذاشته می گردد. اگر شال کوتاه و شبیه به سربند باشد، می توانید آن را مانند یک سربند دور سر ببندید تا از شما در برابر سرما محافظت کند.

شال گردن های بزرگتر مانند شال گردن های بافتنی معمولا برای پوشیدن در زمستان به کار می روند و می توانید آن ها را به روش های مختلفی که شرح خواهیم داد، ببندید تا شما را به برترین شکل گرم نگه دارند.

علاوه بر میزان و طول شال، باید به طرح و پارچه آن هم دقت کنید. پارچه های گرم تر مانند ترمه، پشم یا ترکیبی از آن ها معمولا ضخیم تر هستند و باید در فصول سردتر پوشیده شوند. ترکیب پارچه های کتان، پنبه و سایر پارچه های سبک تر نیز باید در طول فصول بهار و پاییز پوشیده شوند.

بیشتر شال های مردانه به رنگ های تیره و یکدست در بازار فروخته می شوند اما از امتحان کردن شال های طرح دار نترسید. برند فرانسوی هرمس به علت شال های ابریشمی با طرح های گرافیکی که در سال 1873 به بازار عرضه کرد مشهور است و شال های چهارخانه طرح دار باربری نیز در سراسر دنیا میان مردان محبوبیت دارند.

روش های بستن شال گردن

برای بستن شال گردن مردانه راه های مختلفی وجود دارد. در ادامه، 10 روش تازه را می خوانید. روش هایی که شرح می دهیم جهت بستن شال گردن با طول 127 تا 152 سانتی متر و عرض 15 تا 17 سانتی متر مناسب هستند.

1. گره آویزان

این گره بیشتر از آنکه کارایی خاصی داشته باشد، به استایل بخشیدن مربوط می گردد. در این روش، شما اصلا به هیچ وجه شال را نمی بندید اما به رنگ کت و شلوار جلوه می بخشید و توجه همه را به چهره خود جلب می کنید.

گره آویزان برای مواقعی که هوا خنک است اما هنوز سرد نشده کاربرد دارد. همان طور که از نام این روش پیداست، تنها کاری که باید بکنید این است که شال را روی گردن خود آویزان کنید. طول هر دو طرف شال باید یکسان باشد و نیازی به بستن آن نیست. یک شال با میزان کوتاه یا معمولی به شکل آویزان مجذوب کننده تر خواهد بود.

2. یک بار پیچیدن شال گردن

با یک بار پیچیدن شال دور گردن هنوز واقعا آن را نبسته اید اما گرمای بیشتری را در اطراف گردن ایجاد می کنید. در نتیجه، می توانید از این روش در هوای سردتر بهره ببرید. برای این کار، باید ابتدا شال را به دور گردن خود آویزان کنید. یک طرف شال باید بلندتر از سمت دیگر باشد.

سرانجامی بلندتر شال را یک بار دور گردن بپیچید تا کارتان تمام گردد. نیازی به گره زدن شال نیست. سرانجامی دو طرف شال را می توانید به طور مساوی یا کوتاه و بلند آویزان کنید. این مسئله کاملا به ترجیح و سلیقه شما بستگی دارد.

3. گره سردست یا اورهند

گره اورهند یکی از ساده ترین روش های بستن شال گردن است. این گره منظم و کاربردی به نظر می رسد و در هوای خنک از گردن محافظت می نماید.

برای بستن گره سردست، باید ابتدا شال را دور گردن خود ببندید. یک سر شال بلندتر از دیگری باشد. سرانجامی بلند شال را از سرانجامی کوتاه آن عبور دهید. سپس، آن را زیر این بخش ببرید و از دهانه نزدیک به گردن خود بیرون بیاورید تا گره بخورد.

پس از گره زدن، دو سر شال را بکشید تا محکم گردد. آن را به شکل مورد علاقه خود مرتب کنید. البته، این گره شال زمانی بهتر به نظر می رسد که یک سر آن از سر دیگر کمی بلندتر باشد.

4. گره برعکس آویزان شده

در روش آویزان کردن شال گردن به صورت برعکس هم واقعا شال را گره نمی زنید اما از گردن خود به برترین شکل در برابر سرما محافظت می کنید. برای این کار، باید شال را دور گردن خود بیندازید. سپس، مطمئن شوید که دو سر آن به یک میزان طول دارند.

در ادامه، یک سر شال را روی گردن خود و روی شانه مقابل ببرید. سپس، همین کار را با سر دیگر شال بکنید. نیازی به بستن شال نیست. در صورت لزوم، شال را دور گردن خود تنظیم کنید تا کار بستن آن تمام گردد.

5. گره پاریسی

بستن شال با گره پاریسی یکی از شیک ترین روش های بستن شال گردن برای آقایان محسوب می گردد. با استفاده از این گره گردن شما به خوبی گرم می گردد. این روش برای هوای سردتر انتخاب خوبی است.

برای بستن شال به روش پاریسی، باید ابتدا آن را از عرض تا کنید. سپس، آن را از وسط نیز تا کنید. شال را روی گردن خود بیندازید و سپس، سرانجامی شل تر آن را از سوراخ ایجاد شده به وسیله سرانجامی تا شده بیرون بیاورید تا گره ایجاد گردد. شال را دور گردن خود محکم کنید تا به روش پاریسی بسته گردد.

6. گره فیک یا ساختگی

یاد گرفتن گره فیک کار چندان ساده ای نیست. این روش بستن شال گردن کمی پیچیده است اما در هوای سردتر همراه با یک پلیور معمولی یا یک کت رسمی تر شما را گرم نگه می دارد و در عین حال، شیک تر به نظر می رسید.

برای بستن گره فیک، ابتدا شال را دور گردن خود بیندازید و یک سر آن را بلندتر از سر دیگر کنید. سپس، سرانجامی بلند شال را بگیرید و پشت و دو طرف خود آویزان کنید تا یک حلقه شکل بگیرد. سپس، سرانجامی آن را به سمت پایین بیاورید و از درون حلقه خارج کنید.

در نهایت، سر دیگر شال را بگیرید و پایین بیاورید و از حلقه عبور دهید تا گره بخورد. گره را تا گردن خود بالا ببرید. به آرامی هر دو سر شال را بکشید تا گره به سمت بالا برود. حالا آن را محکم کنید.

7. گره سجافی معکوس

اگر میان روش های بستن شال گردن در پی گره ای هستید که مخفی باشد، این گره برای شما مناسب است. گره سجافی معکوس معمولا دیده نمی گردد. اگر هم برای این گره از شال گردنی بلندتر بهره ببرید، برترین کارایی را دارد. برای بستن گره سجافی معکوس، ابتدا شال را دور گردن خود بیندازید و یک سر آن را بلندتر از سر دیگر کنید.

سپس، سرانجامی بلندتر شال را بردارید و یک بار دور گردن خود حلقه کنید. حالا همان سرانجام را بگیرید و از حلقه ای که درست نموده اید، عبور دهید. سر دیگر شال را هم بگیرید و آن را هم از این حلقه عبور دهید تا گره بسته گردد. در نهایت، دو طرف شال را تنظیم کنید تا به حالت دل خواهتان دربیاید.

8. گره متقاطع معکوس

گره متقاطع معکوس به گره سجافی معکوس شباهت بسیاری دارد. این نوع گره ها با شال های بلندتر بسیار زیبا و شیک می شوند. برای بستن گره متقاطع معکوس، ابتدا شال را روی گردن خود بیندازید. حالا یک سر آن را بلندتر از سر دیگر کنید.

در ادامه، سرانجامی بلند شال را در دست بگیرید و آن را دور گردن خود بپیچید. سپس، سرانجامی بلند شال را روی سرانجامی دیگر رد کنید. بعد از آن، این سر را بالا بیاورید و از دهانه ای که برای گره زدن درست نموده اید، بگذرانید. در نهایت، دو سر سرانجامی شال را بکشید تا محکم گردد. به این ترتیب، شال گردن با گره متقاطع معکوس بسته می گردد.

9. گره به شکل دسته چهارتایی

یکی دیگر از برترین روش های بستن شال کردن، گره به شکل دسته چهارتایی است. این گره به خوبی از گردن شما محافظت می نماید. ممکن است این گره کمی حرفه ای تر به نظر برسد اما باید موقع سردتر شدن هوا آن را امتحان کنید چون برای چنین هوایی عالی است.

گره به شکل دسته چهارتایی به علت چین های زیاد، یکی از پیچیده ترین گره های شال گردن محسوب می گردد. برای آغاز، شال گردن را مانند گره پاریسی، از وسط، طول و عرض تا بزنید. سپس، آن را روی گردن خود بیندازید.

حالا یکی از سر های آویزان شال را بردارید و آن را از حلقه ای که از سرانجامی تا شده تشکیل شده بیرون بکشید. حلقه را بچرخانید. سپس، سر دیگر شال را از حلقه بیرون بکشید تا گره درست گردد. گره به شکل دسته چهارتایی را آن قدر تنظیم کنید تا به خوبی دور گردن شما قرار بگیرد و محکم گردد.

می توانید با افتخار از این گره بهره ببرید چون گره به شکل دسته چهارتایی در تاریخ شال گردن ها جایگاه جالبی دارد. رانندگان کالکسه در عصر ویکتوریایی انگلستان این گره را به این علت ابداع کردند که بتوانند آن را موقع در دست داشتن افسار اسب ببندند.

10. دو بار پیچیدن شال گردن

دو بار پیچیدن شال دور گردن برترین انتخاب بری هوای سرد است. این گره و گره به شکل دسته چهارتایی جزو پرطرفدارترین و رایج ترین روش های بستن شال گردن برای آقایان محسوب می شوند. با این حال، روش دو بار پیچیدن شال دور گردن بسیار ساده تر از روش دیگر است. این روش نیز برای شال گردن های بلند مناسب تر خواهد بود.

برای بستن شال به این روش، ابتدا آن را روی گردن خود بیندازید. سپس، یک سر آن را بلندتر از سر دیگر تنظیم کنید. سرانجامی بلندتر شال را در دست بگیرید و آن را دور گردن خود بپیچید. حالا دوباره این کار را تکرار کنید. در مرتبه دوم، شال گردن را دور گردن خود آویزان کنید. دو بار پیچیدن شال دور گردن نیز یکی دیگر از روش هایی است که در آن واقعا شال را نمی بندید.

در صورت لزوم، شال گردن را طوری تنظیم کنید که گردن شما را کاملا بپوشاند. با این کار، برای هر هوای سردی در زمستان آماده خواهید بود.

کلام آخر

شال گردن انواع مختلفی دارد و برخلاف باورهای رایج، تنها برای زمستان کاربرد ندارد. شال گردن های ضخیم تر را در زمستان و هوای سرد می بندیم اما شال های نازک تر مثل دستمال گردن برای روزهای گرم تر سال، از گردن در برابر نور خورشید محافظت می نمایند و به استایل شما مجذوب کنندهیت خاصی می بخشند.

در این مقاله، درباره کاربردهای شال گردن، انواع آن و روش های بستن شال گردن برای آقایان شرح دادیم. برخی از روش های بستن شال گردن بسیار ساده هستند اما برخی دیگر کمی پیچیده به نظر می رسند. با کمی تمرین می توانید شال گردن خود را به هر روشی که ترجیح می دهید ببندید و شیک پوش تر شوید.

منبع: realmenrealstyle

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 آذر 1402 بروزرسانی: 8 آذر 1402 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 30122

به "10 روش شیک و مجذوب کننده بستن شال گردن برای آقایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 روش شیک و مجذوب کننده بستن شال گردن برای آقایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید