12 مورد ابتلا به مالاریا در چابهار مشاهده شد

به گزارش شیوا مارکت، سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: 12 مورد ابتلا به مالاریا در این شهرستان مشاهده شده که این آمار نگران کننده و نیازمند توجه بیشتر مسئولان برای حل مسائل بهداشتی و درمانی در این منطقه محروم است.

12 مورد ابتلا به مالاریا در چابهار مشاهده شد

محمود حسین بر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به اینکه چابهار در همسایگی پاکستان قرار گرفته است باید ترددها قانونی و کنترل بیشتری از سوی مسئولان دست اندرکار بر روی این مساله انجام گردد.

وی اعلام کرد: انتقال مالاریا به ایران به وسیله پاکستان وجود دارد و باید چابهار به عنوان قطب مالی و گردشگری کشور به مرحله حذف کلی این بیماری برسد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار ادامه داد: تیم پزشکی حذف مالاریا با جدیت مسائل و مسائل حاشیه شهر را پیگیری می نماید و در این خصوص تدابیر ویژه ای اندیشیده شده است.

وی ادامه داد: مالاریا مهمترین بیماری انگلی شایع در دنیا با علائمی چون فقدان توانایی خوردن و ناتوانی در ایستادن، نشستن، استفراغ مداوم، تشنج و تغییر در سطح هوشیاری، اختلال تنفسی، کاهش ادرار و خونریزی از لثه و بینی از دیگر بیماری ها قابل تفکیک و شناسائی است.

حسین بر با بیان اینکه مطمئن ترین راه تشخیص قطعی بیماری مالاریا آزمایش خون است اعلام نمود: هر فرد تب دار مشکوک به مالاریا جهت تشخیص به موقع و درمان سریع و کامل باید به نزدیکترین خانه بهداشت یا مرکز بهداشتی درمانی و یا آزمایشگاه مالاریا مراجعه کند.

وی تکمیل پروژه های بهداشتی و درمانی نیمه تمام و تکمیل بیمارستان 540 تختخوابی چابهار و بیمارستان پلان را خواهان شد و اضافه نمود: شهر نگور مرکز بخش دشتیاری نیازمند ساخت بیمارستان است تا بتوانیم مراقبت های بهداشتی و مسائل بهداشت و درمان را کاهش دهیم.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7613

به "12 مورد ابتلا به مالاریا در چابهار مشاهده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "12 مورد ابتلا به مالاریا در چابهار مشاهده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید