238 اختراع برای حمایت تایید شدند

به گزارش شیوا مارکت، کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکنون پس از ارزیابی یک هزار و 398 درخواست ارسالی حمایت از 238 پرونده را تأیید کرد.

238 اختراع برای حمایت تایید شدند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زمانی که ایده و خلاقیت یک ذهن در پس فراوری محصولی باشد نظر افراد بسیاری را جلب می نماید. اختراع همیشه با یک ابتکار و نوآوری همراه است. پس زمانی که صحبت از یک دستاورد نوآورانه باشد جذب سرمایه گذار نیز آسان تر است و راه ها برای ورود یک محصول فناورانه به بازار هموارتر می گردد. محصولی که رفاه را به مردمان هدیه می نماید و از سویی اشتغال که دغدغه خانواده ها است برطرف می گردد.

در این صورت یک گام به رونق فراوری نزدیک تر می شویم. پس حمایت از ثبت اختراع اقدامی است که در شکوفایی این راستا می تواند تأثیرگذار باشد.

در این راستا حمایت از مخترعان ایرانی برای ثبت نوآوری آنها در ادارات ثبت اختراع خارج از کشور یکی از اقدامات است که کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می دهد و با حمایت 90 درصدی از محققان کانون در این راستا همگام با مخترعان کشور شده است تا ثبت رسمی دستاوردها و احراز مالکیت افراد بر نوآوری و ابتکارتشان با ثبت اختراع محقق گردد.

در این راستا تا کنون یک هزار و 398 درخواست توسط مخترعان به این مرکز ارسال شده است. اما از این تعداد تنها 238 پرونده پس از ارزیابی مورد تأیید برای حمایت قرار گرفته اند. همچنین 48 پتنت با حمایت کانون در دفاتر ثبت اختراع خارجی گرنت شده است.

کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با در نظر دریافت نیازمندی های کشور در زمینه مالکیت فکری و به طور خاص موضوع ثبت اختراع خارجی اقدام به استقرار واحدهای فعال در این حوزه در قالب یک مجموعه متمرکز نموده است.

این مرکز که از سال 1384 به عنوان واحد مالکیت فکری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی فعالیت خود را شروع کرد در سال 1393 و با موافقت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب کانون پتنت ایران امور مرتبط با حوزه مالکیت فکری و به ویژه ثبت اختراع را در تمامی حوزه های علم و فناوری عهده دار شد.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4832

به "238 اختراع برای حمایت تایید شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "238 اختراع برای حمایت تایید شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید