9 هزار محصول در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی عرضه می گردد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیمان صالحی با بیان این که امروز برای تسهیل کسب و کار در کشور به هماهنگی دستگاه های دولتی احتیاج داریم، گفت: باید کوشش کنیم هم افزایی بخش دولتی بیشتر گردد. با همین هدف نیز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سطح بالایی از هماهنگی و هم افزایی با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای برگزاری هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت و بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور قرار دارند.

9 هزار محصول در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی عرضه می گردد

وی اضافه کرد: مراسم افتتاحیه دو نمایشگاه و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور روز سه شنبه 26 آذرماه ساعت 8 و 30 دقیقه در سالن کنفرانس شماره یک نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می گردد.

رئیس هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت با اشاره به دستاوردهای نمایشگاه پیشین، بیان نمود: با یاری این نمایشگاه، 7 هزار اشتغال پایدار برای افراد تحصیل نموده ایجاد شده است. در شش دوره پیشین، حدود 500 میلیارد تومان فروش با 35 درصد حمایت معاونت علمی و فناوری فروش محصولات دانش بنیان ثبت شده است.

صالحی ادامه داد: همچنین با حمایت 30 میلیارد تومانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حدود یکصد و 10 میلیارد تومان فروش در دوره گذشته ثبت شده است.

معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه گفت: معاونت علمی و فناوری بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را بر اساس سطح بندی محصولات پرداخت می نماید. در سطح اول بین 40 تا 50 درصد، در سطح دوم 25 درصد و در سطح سوم 10درصد تسهیلات به مراکز ارائه می گردد.

صالحی با اشاره به تسهیلات لیزینگ به خریداران بخش خصوصی محصولات دانش بنیان، تاکید نمود: صندوق نوآوری و شکوفایی بین 8 تا 10 درصد لیزینگ به خریداران این محصولات ارائه می نماید. این تسهیلات از خط اعتباری 20 میلیارد تومانی این صندوق پرداخت می گردد.

به گفته وی، برای تشویق شرکت ها به فروش بدون یارانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ارائه تخفیف مناسب به خریدارانی که مشمول حمایت ها نمی شوند هم 15 میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد کم، توسط صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت می گردد.

رئیس هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت ادامه داد: ما قصد داریم با برگزاری این نمایشگاه در آینده بازارهای بین المللی و برندهای جهانی برای محصولات دانش بنیان ایجاد کنیم. به همین دلیل تسهیلات ویژه ای برای آن ها در نظر گرفته ایم.

صالحی اضافه کرد: برگزاری پاویون های تخصصی برای عرضه محصولات دانش بنیان ایرانی در کشورهای دیگر و ارائه یاری هزینه اخذ استانداردهای بین المللی به شرکت های دانش بنیان از جمله این اقدامات است.

رئیس هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت تاکید نمود: در نمایشگاه سال جاری 11 نماینده از کشورهای مختلف به ایران سفر و از دستاوردهای عرضه شده در این نمایشگاه بازدید می نمایند.

بنا به گفته صالحی، سال جاری 36 محصول در نمایشگاه رونمایی خواهد شد که بخشی از این محصولات به بخش دانش بنیان مربوط می گردد.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14527

به "9 هزار محصول در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی عرضه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 هزار محصول در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی عرضه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید