4 اخطار به کلینیک سینا اطهر از سال 94 تا به امروز ، موارد تذکر داده شده در اخطارها ، روایت محسن هاشمی از حادثه

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از صدور 4 اخطار ایمنی برای کلینیک سینا اطهر از سال 94 تا به امروز اطلاع داد.

4 اخطار به کلینیک سینا اطهر از سال 94 تا به امروز ، موارد تذکر داده شده در اخطارها ، روایت محسن هاشمی از حادثه

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار کرد: شرایط ایمنی ساختمان کلینیک سینا اطهر از سال 94 تا به امروز آنالیز شده بود و حدود 4 اخطار در زمینه توجه به ایمنی این ساختمان صادر و همچنین دستورالعمل های لازم در این خصوص ارائه شده بود.

وی با بیان اینکه طی سال های 96، 97 و 98 نیز از این ساختمان بازدید شده اما متاسفانه ترتیب اثر خاصی داده نشده بود، گفت: در سال 98 نیز یک اخطار جدی برای آنها صادر شد که از سوی شهرداری بود.

ملکی گفت: نگهداری غیراصولی مواد و تجهیزات خطرناک، توجه به راه های خروج، سیستم برق و... از مواردی بوده که در دستورالعمل های ابلاغ شده ذکر شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه موارد مشابهی در شهر وجود دارد که به ایمنی آن ها رسیدگی نمی گردد، ادامه داد: هماهنگی هایی که با دستگاه قضایی انجام می شد افزایش پیدا نموده است با این حال بعضی مراحل اداری باید طی گردد که پس از چند بار اخطار اقدامات لازم انجام گردد. این در حالی است که هیچ تضمینی نیست حادثه چه زمانی رخ می دهد.

ملکی گفت: در بعضی از کشورها این مسائل حل شده و با دادن اختیارات به آتش نشانی در مورد برخورد با ناایمنی ها این فرایند اداری را تسریع نموده اند در حالی که در بعضی از موارد ما همچنان با مسائلی در همکاری با آتش نشانی روبرو هستیم.

ملکی گفت: طبیعتا اگر آتش نشانی بتواند با هماهنگی دستگاه قضایی برای تسریع در کار به این موضوع ورود کند، بسیار موثر خواهد بود.

  • روایت رئیس شورا

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز گفت: دیشب در ساعاتی که این رخ داد، در منزل بودم و صدای انفجار را شنیدم که بعد در اخبار اعلام کردند آتش سوزی مربوط به کلینیک بوده و متاسفانه تعدادی از هموطنان که بعضی بیمار و بعضی هم پرسنل خود این کلینیک بودند، جانشان را از دست دادند.

هاشمی در ادامه گفت: آنطور که کارشناسان گفتند حریق از طبقات پایینی ساختمان آغاز شده و به وسیله راه پله به طبقات بالایی انتشار پیدا نموده است.

وی اضافه نمود: متاسفانه به رغم حساسیت فراوان آتش نشانی در الزامات و استانداردهای ایمنی در راه پله ها که عامل انتشار دود و آتش هستند، این موارد از سوی پیمانکاران و کارفرمایان رعایت نمی گردد و معمولا با رابطه دنبال این هستند که این موضوع را حل نمایند تا مجوز و سرانجام کار بگیرند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: البته ساختمان این کلینیک از جمله ساختمان های قدیمی است و مشکل دیگری که ما داریم این است که در ساختمان های قدیمی الزامات و استانداردهای ایمنی رعایت نشده و مالکان خود را ملزم به این امر نمی دانند، حال آنکه در ساختمان های جدیدالتاسیس این الزامات رعایت می گردد و اگر هم رعایت نگردد مجوز و سرانجام کار به آنها داده نمی گردد.

هاشمی اضافه نمود: بر اساس اظهارات کارشناسان آتش نشانی که در محل حضور دارند، نیروهای آتش نشانی ظرف مدت 5 دقیقه در محل حاضر شدند و توانستند 20 نفر را نجات دهند، اما به علت انتشار دود و آتش به طبقات بالایی به همان دلایلی که ذکر شده، عده ای از هموطنانمان نیز جان خود را از دست دادند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21185

به "4 اخطار به کلینیک سینا اطهر از سال 94 تا به امروز ، موارد تذکر داده شده در اخطارها ، روایت محسن هاشمی از حادثه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 اخطار به کلینیک سینا اطهر از سال 94 تا به امروز ، موارد تذکر داده شده در اخطارها ، روایت محسن هاشمی از حادثه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید