934 هزار خانوار ژاپنی در معرض سیل

به گزارش شیوا مارکت، مقامات ژاپن اعلام کردند سیل ناشی از بارش شدید باران، 934 هزار خانوار ژاپنی را در جنوب غرب این کشور در معرض خطر قرار داده است.

934 هزار خانوار ژاپنی در معرض سیل

تلویزیون دولتی ژاپن روز پنجشنبه گزارش کرد با توجه به امکان جاری شدن سیل یا وقوع دیگر بلایای طبیعی بر اثر ادامه بارش شدید باران، برای ساکنان کل شهر کاگوشیما و هفت شهر دیگر در جنوب غرب ژاپن دستور تخلیه صادر شده است.

گزارش می افزاید تا ساعت 18:30 روز چهارشنبه، این شهرداری ها در کل برای بیش از یک میلیون و 120 هزار نفر در قالب حدود 530 هزار خانوار در سراسر این مناطق دستور تخلیه صادر نموده اند در سایر بخش های استان کاگوشیما و همینطور در استان های کوماموتو و میازاکی نیز برای نزدیک به 868 هزار نفر در قالب حدود 404 هزار خانوار، توصیه های تخلیه صادر شده است.

مقامات سازمان هواشناسی ژاپن می گویند که احتمالاً بارش بسیار شدید باران در منطقه کیوشو در جنوب غربی این کشور، به خصوص در استان کاگوشیما تا خاتمه روز پنجشنبه ادامه پیدا می نماید بعضی از نقاط این منطقه با خطر بالای گلرود و سیلاب روبرو هستند.

این سازمان می گوید که با استقرار یک جبهه باران زای فصلی بر فراز این منطقه و ورود جریان هوای گرم و مرطوب، ابرهای باران زا در حال شکل دریافت هستند.

از روز آدینه بارش در بعضی از بخش های جنوب کیوشو به 1000 میلیمتر رسیده است مقامات هواشناسی برای استان های کاگوشیما، کوماموتو و میازاکی هشدارهای گلرود صادر کردند.

این مقامات می گویند که این جبهه باران زا تا پنجشنبه فعال تر خواهد شد و برای کیوشو بارش های محلی سیل آسا بیش از 80 میلیمتر در ساعت را پیش بینی می نمایند آنها می گویند که بارش روزانه به اندازه میانگین ماه ژوئیه خواهد بود.

مقامات می گویند که بارش سیل آسا ادامه خواهد داشت انتظار می رود که بیشینه بارش از ظهر پنجشنبه تا ظهر آدینه در جنوب کیوشو و توکای بین 100 تا 200 میلیمتر باشد.،ایرنا

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7461

به "934 هزار خانوار ژاپنی در معرض سیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "934 هزار خانوار ژاپنی در معرض سیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید