آلاینده های محیطی با ظرفیت های فناورانه شرکت های دانش بنیان کاهش می یابد

به گزارش شیوا مارکت، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی معتقد است که فناوری های نوین زیستی می تواند به کاهش آلاینده های محیط زیست کمک کند.

آلاینده های محیطی با ظرفیت های فناورانه شرکت های دانش بنیان کاهش می یابد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشکل آلودگی هوا یک مشکل چند جانبه است که تحت تاثیرعوامل انسانی، طبیعی، درونی و بیرونی قرار می گیرد. برای کاهش میزان آلودگی هوا دو راه کار اساسی وجود دارد؛ یکی حذف عامل آلاینده ها و منابع انتشار و دیگری به کارگیری فناوری های کاهش آلودگی های ناشی از مصرف.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از پایه های اصلی در پیگیری برنامه ها و طرح های کاهش آلودگی هوا در کشور است تلاش می کند با معرفی و به کارگیری فناوری های زیستی راهی برای کاهش این آلاینده های مضر بیابد.

مصطفی قانعی در این باره می گوید: بهره گیری از تمام ظرفیت های فناورانه شرکت های دانش بنیان و پژوهشگران یکی از مهم ترین راه کار های کاهش آلایندگی های محیطی است. باید تلاش کنیم از این ظرفیت های موجود در کشور به خوبی بهره ببریم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه بیان می کند: ستاد از هر طرح فناورانه ای که بتواند مشکل گشای این معضل باشد، حمایت می کند. هر طرح فناورانه که منجر به کاهش آلاینده ها، کاهش منابع مصرفی سوخت های فسیلی اعم از سیستم های ثابت و متحرک شود می تواند مورد حمایت ستاد قرار گیرد.

بنا به گفته قانعی، استفاده از سوخت های زیستی نظیر گازوییل و بنزین سوختی آلودگی هوا را کاهش می دهد. این یکی از طرح های ستاد توسعه زیست فناوری برای کاهش آلاینده ها است.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15414

به "آلاینده های محیطی با ظرفیت های فناورانه شرکت های دانش بنیان کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلاینده های محیطی با ظرفیت های فناورانه شرکت های دانش بنیان کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید