آمریکایی ها و انگلیسی ها، بزرگترین تولیدکنندگانِ زباله پلاستیکی در دنیا

به گزارش شیوا مارکت، براساس گزارشی که نشریه گاردین به تازگی منتشر نموده است در ایالات متحده و انگلیس در مقایسه با هر کشور دیگر به ازای هر نفر، میزان بیشتری از زباله پلاستیکی فراوری می گردد.

آمریکایی ها و انگلیسی ها، بزرگترین تولیدکنندگانِ زباله پلاستیکی در دنیا

به گزارش خبرنگاران، همچنین نتایج آنالیز ها حاکی از آن است که در ایالات متحده بیشترین زباله پلاستیکی فراوری می گردد و شهروندان این کشور از نظر مشارکت در آلودگی پلاستیکی اقیانوس ها در رتبه سوم دنیا قرار می گیرند.

نتایج آنالیز های پیش از این نشان داده بود که کشورهای آسیایی در آلودگی پلاستیکی دریایی بیشترین نقش را دارند و ایالات متحده در صندلی بیستم قرار گرفته است اما این درحالیست که در این گزارش ها، موضوع صادرات زباله از ایالات متحده یا تخلیه غیرقانونی زباله در این کشور در نظر گرفته نشده است.

بر اساس آخرین اطلاعات موجود که مربوط به سال 2016 است، بیش از نیمی از پلاستیک های جمع آوری شده برای بازیافت در ایالات متحده به خارج از کشور و بیشتر به کشورهایی ارسال شده که در حال حاضر برای مدیریت موثر زباله های پلاستیکی کوشش می نمایند.

کارشناسان زیست محیطی تاکید دارند: ایالات متحده چهار درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می دهد و 17 درصد از زباله های پلاستیکی خود را فراوری می نماید. از این رو ضروری است ایالات متحده نقش بیشتری در حل بحران دنیای آلودگی پلاستیکی بازی کند.

به گفته محققان مشارکت یک کشور در فراوری زباله های پلاستیکی به مرزهای خود محدود نمی گردد. به طور مثال صادرات زباله پلاستیکی از ایالات متحده می تواند در تشدید مشکل دنیای زباله در اقیانوس ها نقش داشته باشد.

به نوشته روزنامه گاردین، زباله های پلاستیکی تمام کره زمین از عمیق ترین قسمت اقیانوس ها گرفته تا برف قطب شمال و خاک رشته کوه های آلپ را آلوده نموده است و به حیوانات آسیب می زند. همچنین نگرانی هایی در خصوص میزان میکروپلاستیک هایی که به وسیله آب، غذا و تنفس وارد بدن جانداران از جمله انسان می گردد در حال افزایش است.

بلاگ پو: سیستم مدیریت محتوای بلاگ پو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24686

به "آمریکایی ها و انگلیسی ها، بزرگترین تولیدکنندگانِ زباله پلاستیکی در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها و انگلیسی ها، بزرگترین تولیدکنندگانِ زباله پلاستیکی در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید