ابراهیمی: سپیدرود قربانی مسائل مدیریتی شد

به گزارش شیوا مارکت، سمیرا شیرمردی، حسین ابراهیمی بازیکن باتجربه سپیدرود رشت، در نیم فصل اول خیلی پیروز عمل کرد اما در نیم فصل دوم نتوانست هیچ گلی بزند. ابراهیمی که فکر می کند سپیدرود به خاطر مسائل مدیریتی به لیگ یک سقوط کرد، در مورد فصلی که گذشت، مسائل سپیدرود و... صحبت می کند.

ابراهیمی: سپیدرود قربانی مسائل مدیریتی شد

* * *

- سپیدرود رشت سقوط کرد اما شما به عنوان یکی از بازیکنان باتجربه تیم، آمار نسبتا خوبی داشتی و توانستی 3 گل بزنی و 2 پاس گل بدهی...

من اگر بخواهم در مورد تیم صحبت کنم باید به اول فصل برگردم. تیم ما از اول فصل مشکل مالکیت داشت. به خاطر همین تیم دیر بسته شد و دیر کارش را شروع کرد. خداداد عزیزی خیلی تلاش کرد بازیکنان مدنظرش جذب شوند اما خیلی از آنها نیامدند. بدنسازی هم نداشتیم اما نیم فصل دوم شرایط بهتر شد. از زمانی که آقای کریمی آمد، قرار بود یک سری بازیکن به تیم اضافه شوند اما تعدادی از آنها نیامدند. با این حال، کریمی خیلی تلاش کرد اما وقتی قول های مسئولین برای کمک به تیم عملی نشد، ایشان هم دلسرد شد و تصمیم به جدایی گرفت. در کل نیم فصل اول خوب نبود. من در همان بازی آخر نیم فصل اول مقابل استقلال هم مچ پایم آسیب دید و هنوز هم ورم دارد. خیلی بازی ها را به خاطر این مصدومیت از دست دادم یا اینکه مثمرثمر نبودم. البته به خاطر کمبود بازیکن مجبور شدم بازی کنم. در واقع تیم روی من حساب باز می کرد و به زمین رفتم اما این وسط ضرر کردم. اینکه با درد بازی می کردم اما هوادار نمی دانست و انتظارات بیشتری داشت. اگر این مصدومیت در نیم فصل دوم همراهم نبود، می توانستم آمار نیم فصل اول را تکرار کنم. من هر 3 گلم را در نیم فصل اول زدم اما مصدومیت و بازی در چمن مصنوعی باعث شد در نیم فصل دوم نتوانم گل بزنم. بازی در چمن مصنوعی واقعا سخت بود و احتمال آسیب دیدگی را بالا می برد. ما 2 سال است در چمن مصنوعی تمرین و بازی می کنیم که خیلی ها باور نمی کنند. با این شرایط باز هم می گویم من حتی می توانستم بهتر از نیم فصل اول کار کنم اما همین مصدومیت ناشی از بازی در چمن مصنوعی مانع شد.

- به جز مسائل مالکیتی که فکر می کنی مشکل اصلی تیم بوده، فکر می کنی دلیل اصلی سقوط سپیدرود چه چیزی بوده؟

تیمی که پیروز می گردد همه در آن دخیل هستند، تیمی هم که سقوط می کند، به همین شکل. شما ببینید تیمی که قهرمان می گردد همه از کل عوامل تیم نام می برند و قربان صدقه هم می روند. پس تیمی هم که سقوط می کند باید به همین شکل باشد اما اکثر هواداران، فقط 11 بازیکن را می بینند و نمی دانند چه اتفاقاتی افتاد. اینکه بازیکنان با جان و دل بازی می کردند و هم توان خود را می گذاشتند. سقوط هر تیمی بستگی به خیلی مسائل دارد. ما از حداقل امکانات هم محروم بودیم. شاید باورکردنی نباشد اما خیلی از بازیکنان حتی برای آمدن سر تمرین، کرایه تاکسی نداشتند. در واقع این مسائل باعث شد فکر و ذهن بازیکن جای دیگری باشد. آن ها دوری از خانواده را تحمل می کردند و با تمام توان خود به میدان می رفتند اما باشگاه توجهی نمی کرد. بازیکن می آمد و می گفت می خواهم شهرستان بروم، پول ندارم و نمی توانم از پدرم پول بگیرم. این بازیکن حق داشت. همه بازیکنان هم اذیت شدند. پس اگر برای سقوط تیم به دنبال مقصر باشیم، باید تقصیرها را هم به یک میزان بین همه تقسیم بندی کرد. هم مدیریت، هم بازیکنان و هم کادرفنی.

- شاید اگر این همه تغییر در کادرفنی انجام نمی شد، شرایط به این صورت پیش نمی رفت.

این مساله هم به مدیریت برمی گردد. اگر مدیریت درست بود، این همه تغییر در کادرفنی انجام نمی شد. از قدیم همین بوده. چندین سال پیش در داماش هم این مسائل را دیدم، این فصل هم به سپیدرود رسید.

- داماش که شرایط بدی پیدا کرد و به لیگ 2 رفت. با این شرایط، بعید نیست سپیدرود هم دچار چنین مسئله ای گردد.

دقیقا همین طور است. اگر الان به فکر تیم نباشند و مشکل مدیریت را حل نکنند شک نکنید این اتفاق در مورد سپیدرود هم تکرار می گردد. نمی دانم چرا اینطور است اما هر تیمی از رشت بالا بیاید، همین اتفاق می افتد.

- جالب این است که همه تیم های گیلانی، هواداران زیادی هم دارند.

اگر سپیدرود همین هواداران را نداشت، زودتر از این می افتاد. هواداران واقعا سنگ تمام گذاشتند و در هر بازی حضوری 20، 30 هزار نفری داشتند و فقط حمایت می کردند.

- ظاهرا قراردادت هم با سپیدرود تمام شده.

بله و البته چند پیشنهاد دارم اما دیگر نمی خواهم مثل قبل عجله کنم.

9

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6601

به "ابراهیمی: سپیدرود قربانی مسائل مدیریتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراهیمی: سپیدرود قربانی مسائل مدیریتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید