ابلاغ فعالیت های مدارس در نیمه اول شهریور

به گزارش شیوا مارکت، مشاور وزیر در اجرای سند تحول و رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول گفت: در سال تحصیلی جدید فعالیت های مورد انتظار از مدارس را بر اساس برنامه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش در سال 1398 که مستند به برنامه اجرائی سند تحول در طول برنامه ششم توسعه است، تنظیم و به مدارس ابلاغ می گردد.

ابلاغ فعالیت های مدارس در نیمه اول شهریور

به گزارش خبرنگاران، رضا مددی اظهارکرد: برنامه سال 98 که طی بخشنامه 9373 در تاریخ 27 فروردین ابلاغ شده است، در سه سطح ستاد، استان و منطقه ذیل برنامه زیر نظام های شش گانه سند تحول تدوین شده است، مبنای و ملاک تمام ارزیابی های کمی و کیفی آموزش و پرورش در امسال است.

مددی با اشاره به نقش و موقعیت تأثیرگذار مدرسه در نظام تعلیم و تربیت گفت: مدرسه در سند تحول کانون اصلی تعلیم و تربیت، جلوه ای از تحقق حیات طیبه، محل کسب تجربه های تربیتی، کانون تربیت محله، نقطه اتکا دولت و ملت، عامل پیشرفت و توسعه کشور، کانون عرضه خدمات و فرصت های تعلیم و تربیتی است. مدرسه محوری، رویکرد اصلی سند تحول است لذا تمامی کوشش ها معطوف به اجرای آن و افزایش اختیارات مدارس باشد و همه پشتیبانی های لازم ازمدرسه به عمل آید تامدرسه به وظایف خود عمل کند.

مشاور وزیر در اجرای سند تحول اضافه کرد: وزارت آموزش وپرورش در سال تحصیلی جدید باهدف یاری به تقویت مدیریت، ارتقای صندلی و افزایش اختیار عمل مدرسه، همچنین با رویکرد پرهیز از برنامه ریزی موردی و جزیره ای، انسجام در برنامه ریزی، توجه به ساحت های شش گانه تربیتی، توجه به اهداف مصوب دوره های تحصیلی و توجه به برنامه درسی ملی برنامه تکلیفی به مدارس ارائه نمی دهد بلکه یک بسته پیشنهادی از مهم ترین فعالیت های مورد انتظار از مدارس را تنظیم و به مدارس ابلاغ کند تا مدارس بر اساس احتیاج و مقتضیات خاص خود با اضافه کردن خلاقیت های درون مدرسه ای برنامه سالانه خویش را تهیه نمایند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش وپرورش، مددی در انتها با تشکر از کوشش های همکاران مناطق در کارگروه های هماهنگی برنامه های براساس دوره های تحصیلی که در 4 میز تخصصی، فعالیت های مورد انتظار از مدارس را تنظیم کردند، گفت: تنظیم فعالیت های مورد انتظار از مدارس در سال تحصیلی جدید تقریباً در حال نهایی شدن است و در دهه اول شهریور به تدریج به وسیله مناطق به مدارس ابلاغ خواهد شد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9873

به "ابلاغ فعالیت های مدارس در نیمه اول شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ فعالیت های مدارس در نیمه اول شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید