اجرای طرح ضربتی بازدید شبانه ازمراکز تهیه و توزیع موادغذایی شیراز

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، دکتر حمیدرضا قاسم پور هدف از اجرای این طرح را آنالیز وضعیت بهداشت فردی، عمومی و ارتقای هر چه بیشتر وضعیت سلامت این مراکز مطرح کرد که با حضور 13 گروه دو نفره از بازرسان بهداشت محیط، به صورت سرزده از ساعت 18 تا 24 در مناطق مختلف شیراز در حال اجراست و بازرسان بهداشت محیط با استفاده از دستگاه های سنجش پرتابل، نکات موردنظر را آنالیز و آموزش های لازم را به متصدیان ارائه می دهند.

اجرای طرح ضربتی بازدید شبانه ازمراکز تهیه و توزیع موادغذایی شیراز

مسئول واحد بهداشت محیط این مرکز نیز به استفاده از دستگاه های سنجش پرتابل در بازدیدهای سرزده اشاره نمود و اضافه نمود: در این طرح ضمن بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، به ویژه صنوف حساس، موارد مربوطه به بهداشت فردی، لوازم و ابزار کار، ساختمان، بهداشت مواد غذایی و مواد اولیه، دمای یخچال و فریزرها، سنجش کیفیت روغن مصرفی و سنجش بار میکروبی سطوح کنترل می گردد.

محمدحسین کیانفر ادامه داد: تاکنون از 130 مرکز حساس تهیه و عرضه مواد غذایی از جمله بیرون بر، فست فود، نانوایی، کبابی، کافی شاپ و چایخانه بازدید و آنالیز های لازم انجام گردیده است.

او همچنین از نامطلوب بودن وضعیت بهداشتی 6 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در این بازدیدها اطلاع داد و گفت: با توجه به تخلفات موجود، به متصدیان این مراکز اخطار 48 ساعته برای توقف فعالیت و غیر فعال کردن واحد صنفی داده گردیده است تا نسبت به رفع کردن نواقص بهداشتی اقدام نمایند و پس از مهلت مقرر نیز پیگیری های لازم انجام می گردد.

کیانفر آنالیز بهداشت مواد غذایی و مواد اولیه مصرفی را از دیگر فعالیت های این طرح برشمرد و اضافه نمود: در این برنامه مقدار دویست کیلوگرم مواد غذایی به دلیل نداشتن مجوز بهداشتی لازم و همچنین نگهداری در شرایط نامناسب دمایی و رعایت نکردن زنجیره دمایی لازم توقیف و معدوم شد.

مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب، اجرای قانون کنترل و مبارزه ملی با دخانیات را از دیگر وظایف کارشناسان این حوزه عنوان نمود و یادآور شد: در این طرح از 6 مرکز متخلف عرضه نماینده قلیان نیز بازدید و ضمن آموزش، اخطارهای لازم در خصوص عرضه نشدن قلیان به متصدیان داده شد.

او از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی، مراتب را برای پیگیری به سامانه 190 گزارش دهند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 818

به "اجرای طرح ضربتی بازدید شبانه ازمراکز تهیه و توزیع موادغذایی شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح ضربتی بازدید شبانه ازمراکز تهیه و توزیع موادغذایی شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید