اخاذی اینستاگرامی از دختر جوان

به گزارش شیوا مارکت، فردی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام با جلب اعتماد دختری جوان با او ارتباط دوستی برقرار کرده بود و قصد اخاذی داشت توسط پلیس فتای پایتخت دستگیر شد.

اخاذی اینستاگرامی از دختر جوان

به گزارش، رسیدگی به این پرونده از 30 بهمن سال جاری با شکایت خانمی 33 ساله در دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ناحیه 31 تهران در دستور کار مأموران قرار گرفت. شاکی در اظهاراتش گفت: یک ماه پیش با مردی در شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا شدم و به خاطر اینکه فکر می کردم مردی قابل اعتماد است به او علاقه مند شدم او از من خواستگاری کرد و، چون احساس کردم که به لحاظ اخلاقی خیلی به هم نزدیک هستیم جوابم مثبت بود، اما غافل از اینکه او برای سوء استفاده از من نقشه های شومی در سر داشت. مدام از من می خواست که به منزلش بروم که وقتی با جواب منفی من روبه رو شد من را تهدید به انتشار تصاویر خصوصی ام کرد. تصاویری که در هنگام ارتباط تصویری از من ضبط کرده بود. اما من بازهم به تهدید های او توجهی نکردم که به یکباره از من طلب 2 میلیون تومان کرد و همین مسأله موجب شد تا از هراس تهدید های بعدی و عملی کردن نقشه هایش از او شکایت کنم.

سرهنگ تورج کاظمی - رئیس پلیس فتا تهران- در این باره گفت: پس از اظهارات شاکی پرونده در دستور کار مهندسان پلیس قرار گرفت و مأموران تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند با درخواست متهم و قرار ملاقات در یکی از دستگاه های خودپرداز محل سکونت شاکی برای پرداخت پول وی به محل قرار مراجعه کرد، اما به محض مشاهده مأموران متواری شد که با ردزنی پلیس متهم در یک عملیات دیگر در تاریخ 10 اسفندماه دستگیر شد. در تحقیقات اولیه متهم عنوان داشت تمامی اتهام های مطرح شده کذب است، ولی با ارائه ادله و مستندات، به ناچار اعتراف کرد و گفت: اقدام به ارسال پیام تهدید آمیز برای شاکی کردم و سپس مبلغ 2 میلیون تومان درخواست کردم، ولی شاکی قبول نکرد و من به تهدیدهایم ادامه دادم، اما پشیمانم و از شاکی درخواست بخشش دارم.

با این حال پرونده به همراه متهم برای ادامه سیر مراحل قضایی به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: جرایم سایبری یکی از واقعیت های غیر قابل انکار در فضای مجازی به شمار می رود که ضروری است شهروندان با استفاده از روش های پیشگیرانه و مراقبتی از بروز حوادث و سوء استفاده بعضی از کاربران این بستر که جز ایجاد ناامن کردن این فضا فعالیت سالمی ندارند جلوگیری کنند.

منبع: ایران

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17047

به "اخاذی اینستاگرامی از دختر جوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخاذی اینستاگرامی از دختر جوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید