اختصاص سالن به هیات های ورزش ناشنوایان

به گزارش شیوا مارکت، رئیس فدراسیون ناشنوایان ایران با بیان این که هیات های ورزش ناشنوایان دارای سالن اختصاصی می شوند، گفت: با پیگیری های اجرا شده، تمام ادارات ورزش و جوانان استان ها ملزم به تامین یک سالن اختصاصی به ورزش ناشنوایان شده اند.

اختصاص سالن به هیات های ورزش ناشنوایان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، مهران تیشه گران، سه شنبه 12 آذر در مجمع انتخاباتی رئیس هیات ورزش ناشنوایان قم در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان این استان اضافه کرد: بعضی هیات های ورزش ناشنوایان کشور حتی از داشتن اتاقی برای فعالیت نیز محروم بوده اند، که برای برطرف این مشکل زیرساختی، وزیر ورزش و جوانان دستور لازم برای تامین سالن اختصاصی به هیات های ورزش ناشنوایان را به استان ها صادر کرد.

وی گفت: این فدراسیون خانه ناشنوایان است و تمام مربیان رشته های مختلف زیرمجموعه ملزم هستند که از افراد ناشنوا به عنوان یاری مربی استفاده نمایند. هم اکنون تمام مربیان و سرمربیان تیم های ملی این فدراسیون، شنوا هستند، چراکه در حال حاضر هیچ ناشنوایی که در حد مربیگری تیم ملی در رشته های مختلف این فدراسیون باشد را در اختیار نداریم.

تیشه گران بابیان این که آموزش مربی گری و داوری در فدراسیون ناشنوایان در اولویت قرار گرفته است، اضافه کرد: برنامه ریزی این فدراسیون تربیت مربی و سرمربی ناشنوا و استفاده از این افراد در رشته های مختلف تیم ملی ناشنوایان است.

رئیس فدراسیون ناشنوایان ادامه داد: بهزیستی، شهرداری و آموزش استثنایی ازجمله نهادهایی است که دارای ظرفیت های خوبی برای یاری به جامعه ناشنوایان هستند که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده گردد.

وی بابیان این که فدراسیون ناشنوایان ازنظر منابع اقتصادی بسیار ضعیف است گفت: جذب حامی اقتصادی به عنوان یک اولویت باید در دستور کار هیات های ورزش ناشنوایان کشور قرار گیرد.

تیشه گران ادامه داد: سال آینده 11 مسابقه جهانی در 11 رشته ناشنوایان در پیش داریم که برای تامین هزینه اعزام به این مسابقه ها پیگیری های بسیار زیادی در حال اجرا است.

وی بابیان این که هیات ناشنوایان قم جزو 10 هیات برتر کشور است، گفت: انتظار ما از این هیات این است که برای توسعه رشته های ورزشی این هیات شبانه روز فعالیت داشته باشند.

در مجمع انتخاباتی، مصطفی علیزاده برای سومین بار به عنوان رییس هیات ناشنوایان قم انتخاب شد.

بیش از چهار هزار ناشنوا در استان وجود دارند که از این تعداد حدود 200 تن به طور مستمر مشغول فعالیت های ورزشی هستند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14099

به "اختصاص سالن به هیات های ورزش ناشنوایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص سالن به هیات های ورزش ناشنوایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید