ادامه بازپرسی های پلیس هند از مسئولین جماعت تبلیغی، انگشت اتهام انتشار کرونا همچنان به سوی مسلمانان

به گزارش شیوا مارکت، پلیس هند ضمن بازپرسی از فرزند رئیس گروه جماعت تبلیغی مدعی شد از زمان انتشار ویروس کرونا 20 عضو ارشد این گروه فراری شده اند.

ادامه بازپرسی های پلیس هند از مسئولین جماعت تبلیغی، انگشت اتهام انتشار کرونا همچنان به سوی مسلمانان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از هندوستان تایمز، پلیس کشور هند فرزند مولانا سعد رئیس گروه جماعت تبلیغی هند را بازداشت و از او در مورد تعدادی از اعضای ارشد گروه جماعت تبلیغی بازپرسی کرد.

گزارش ها حاکی است پلیس در بازپرسی 2ساعته خود از فرزند رئیس جماعت تبلیغی هند درمورد محل اختفای تعدادی از مسئولین این گروه سؤال پرسید و مدعی شد اطلاعات خاصی از آنها به دست آورده است.

پلیس هند اعلام کرد: با بررسی شماره های تماس و ای میل های این افراد سرنخ های مهمی به دست آمده است که نشان می دهد آنها از مراکز خاصی تأمین مالی می شوند.

همچنین پلیس خانواده مولانا سعد را مجبور کرده است تا او را مجدداً برای آزمایش کرونا حاضر کنند و این درحالی است که وی پیش از این یک بار 14 روز کامل قرنطینه شده و آزمایش کرونا نیز داده است.

گروه جماعت تبلیغی در واکنش به فشارهای رسانه ها و پلیس هند اعلام کرد: ما حاضر به همکاری با نیروهای امنیتی و نظامی هستیم و هیچ فعالیت غیرقانونی انجام نداده ایم.

پلیس هند حدود یک ماه پیش دستور بازداشت رئیس جماعت تبلیغی را به همراه 6 نفر دیگر صادر کرده و مدعی شده بود این افراد از قوانین قرنطینه سرپیچی کرده اند.

همزمان با شیوع بیماری کرونا که در اوج تظاهرات های ضددولتی مسلمانان هند به وقوع پیوست برخی رسانه های هندی تلاش کردند با اسلام هراسی، مسلمانان و به خصوص جماعت تبلیغی را عامل انتشار کرونا در هند معرفی کنند.

متهم کردن مسلمانان به انتشار کرونا واکنش های منفی زیادی در کشورهای خارجی به همراه داشت و برخی کشورهای مسلمان آن را تلاش آشکار حزب بی جی پی برای اسلام هراسی دانستند.

.+

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19729

به "ادامه بازپرسی های پلیس هند از مسئولین جماعت تبلیغی، انگشت اتهام انتشار کرونا همچنان به سوی مسلمانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بازپرسی های پلیس هند از مسئولین جماعت تبلیغی، انگشت اتهام انتشار کرونا همچنان به سوی مسلمانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید