ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران

به گزارش شیوا مارکت، معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینکه سه منبع آرادکو، منابع دامی و آبفا می توانند از متهمان اصلی انتشار بوی نامطبوع در تهران باشند، از ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران خبر داد.

ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران

به گزارش خبرنگاران، محمد تقی زاده در تشریح جزئیات دومین جلسه بررسی منبع یا منابع انتشار بوی نامطبوع تهران گفت: در جلسه امروز یکشنبه مقرر شد سه دستگاه شهرداری تهران، آبفا و محیط زیست بررسی هایی را در این زمینه انجام دهند و نتیجه را در جلسه بعدی ارائه کنند. همچنین جلسات بررسی منبع یا منابع انتشار بوی نامطبوع تهران به صورت هفتگی تا جمع بندی قطعی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در جلسه امروز شهرداری تهران در تکمیل گزارش قبلی خود گزارشی را ارائه کرد که موضوع جدیدی در آن نبود اما درخصوص تماس های تلفنی شهروندان در زمینه انتشار بوی نامطبوع با سامانه 137، تراکنش مناطق 22 گانه ارائه شد که در آن تعیین بود تماس ها بیشتر در محور منطقه 2، چمران و نواب بوده است.

وی ادامه داد: همچنین تیمی از شهرداری تهران امروز به جلسه آمده بودند که پس از بررسی ها و مطالعات نظرشان این بود که وارونگی هوا و رطوبت رابطه معناداری با انتشار بو در تهران ندارد. همچنین آنها معتقد بودند مصرف سوخت مازوت توسط کارخانه سیمان و برخی صنایع دیگر نیز رابطه معناداری با انتشار بوی نامطبوع در تهران ندارد. این موضوع درحالی توسط این کارشناسان رد شد که در حال حاضر سوخت مازوت مصرف نمی شود و براساس قول وزیر نفت به آنها سوخت گاز داده شده است.

معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به درخواست شهرداری تهران برای دادن فرصت جهت تکمیل مطالعات توسط این تیم گفت: تیم کارشناسی شهرداری کار خود را ادامه می دهند و در جلسه بعدی اطلاعات تکمیلی را ارائه خواهند کرد. همچنین 80 نقطه به عنوان نقاط انفصال شبکه فاضلاب که بعضاً تجمع فاضلاب نیز در آنها اتفاق می افتد، توسط شهرداری معرفی گشت که ممکن است منبع بوی نامطبوع تهران باشند که آبفا این موضوع را رد کرد اما مقرر شد که این نقاط توسط شهرداری به مجموعه آبفا برای بررسی و تهیه گزارش معرفی شوند.

وی افزود: در این جلسه گزارشی نیز در مورد منابع انتشار بوی نامطبوع فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) ارائه شد. همچنین مقرر شد محیط زیست در فراخوانی با مراکز پژوهشی دانشگاه ها جهت ارائه پروپوزال برای عقد قرارداد طرح بررسی منشأ بوی نامطبوع تهران وارد عمل شوند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15013

به "ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید