ادعای عادل الجبیر درباره محتوای پیغام عربستان سعودی به ایران

به گزارش شیوا مارکت، وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه بامداد چهارشنبه در توئیتر ادعاهایی درباره محتوای پیغام رژیم سعودی به ایران منتشر کرد.

ادعای عادل الجبیر درباره محتوای پیغام عربستان سعودی به ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عادل الجبیر، وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) در یک رشته توئیت در صفحه رسمی خود در توئیتر ادعاهای تازه ای درباره محتوای پیغام عربستان سعودی به ایران منتشر کرد.

الجبیر ابتدا مدعی شد سخنان سخنگوی دولت ایران درباره پیغام عربستان سعودی به ایران غیردقیق بوده است. او نوشته آنچه رخ داد این بوده که بعضی کشورهای برادر خواهان تنش زدایی با ایران شده اند و عربستان سعودی به آنها اطلاع داده که موضع ریاض، همیشه کوشش برای حصول امنیت و ثبات بوده است.

وی در پیغامی دیگر نوشته است: ما همچنین به آنها اطلاع دادیم صلح باید از جانب طرفی حاصل گردد که با اقدامات خصمانه خود در حال دامن زدن به تنش ها و گسترش هرج و مرج است. ما موضع خودمان درباره ایران را که همیشه در تمامی مجامع اعلام می داریم و آخرین مورد آن در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود به آنها هم انتقال دادیم.

عادل الجبیر که کشورش در میان رسانه های غربی به عنوان مدرسه تروریسم شناخته شده و مورد انتقاد است، در پیغام دیگری ایران را به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر متهم نموده است.

وزیر مشاور سعودی نوشته است: موضع عربستان سعودی را در اینجا تکرار می کنم تا بشنوند: حمایت از تروریسم، سیاست تخریب و هرج و مرج، دخالت در امور داخلی کشورهای عربی، توسعه سلاح های کشتار جمعی و برنامه موشک های بالستیک را متوقف کنید.

عادل الجبیر در پیغامی دیگری نوشته است: درباره آنچه سخنگوی دولت ایران درباره صلح در یمن گفت، پادشاهی سعودی درباره یمن با رژیم ایران صحبت ننموده و نخواهد کرد. مسئله یمن، کاملاً به یمنی ها مربوط است و ریشه بحران یمن، نقش بی ثبات کننده ایران است.

علی ربیعی سخنگوی دولت ایران روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت: پیغام هایی از سوی عربستان به ما رسیده است، اما ما باید پیغام علنی را آن بدانیم و یکی از پیغام های آن می تواند انتها حمله به یمن باشد.اگر عربستان واقعا به دنبال تغییر رفتارش باشد ما استقبال می کنیم و در طرح هرمز هم کار با همسایگان است و هیچ کس بیرون از این طرح نخواهد بود.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11548

به "ادعای عادل الجبیر درباره محتوای پیغام عربستان سعودی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای عادل الجبیر درباره محتوای پیغام عربستان سعودی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید