از هفته آینده، تمام ایران سرای شما خواهد بود

به گزارش شیوا مارکت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که با توافق دوم رومینگ ملیِ دیتای دو اپراتور بزرگ، 3800 کیلومتر جاده و بیش از 5500 روستای دیگر تحت پوشش 3G و4G قرار گرفتند که نقاط کور نیز در دسترس قرار بگیرند.

از هفته آینده، تمام ایران سرای شما خواهد بود

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، اجرای طرح رومینگ ملی با این هدف انجام شد که چنانچه در منطقه ای، سیم کارت مشترکان آنتن نداشت، آن ها بتوانند از آنتن اپراتورهای دیگر که در آن منطقه پوشش دارند، استفاده نمایند.

رومینگ ملی نخستین بار در کشور در خردادماه 93 بین اپراتور رایتل و اپراتور همراه اول و اپراتور ایرانسل برقرار شد، یک ماه بعد همراه اول و ایرانسل نیز برای استفاده از آنتن های یکدیگر به تفاهم رسیدند.

اما آذرماه امسال بود که اعلام شد رومینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه در سراسر کشور از امروز اجرایی شده است. بر این اساس و طبق اعلام مسؤولان در وزارت ارتباطات، در یک اقدام مهم در 7000 منطقه که تنها پوشش همراه اول فراهم بود، ایرانسل نیز در دسترس قرار گرفته و متقابلاً در 6800 منطقه خدمات ایرانسل برای مشترکان همراه اول دسترس پذیر شده بود.

به گفته وزیر ارتباطات، رومینگ ملی قبلاً مصوب شده بود و به صورت فراگیر تنها بین همراه اول و رایتل برقرار شده بود و از آذرماه، بین هر سه اپراتور تلفن همراه و دو اپراتور روستایی به صورت فراگیر به اجرا درآمد.

اما به تازگی، محمدجواد آذری جهرمی با اعلام خبر خوب⁩ جدید در صفحه خود در توئیتر اظهار داشت که دیگر مهم نیست از کدام اپراتور خدمات می گیرید، از هفته آینده، تمام ایران سرای شما خواهد بود.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز (چهارشنبه) توافق دوم رومینگ ملیِ دیتای دو اپراتور بزرگ، 3800 کیلومتر جاده و بیش از 5500 روستای دیگر تحت پوشش 3G و4G قرار گرفتند که نقاط کور نیز در دسترس قرار بگیرند.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3707

به "از هفته آینده، تمام ایران سرای شما خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هفته آینده، تمام ایران سرای شما خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید