اساسنامه فدراسیون فوتبال درباره رئیس هیات فوتبال غیر قانونی است

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، رضا گل محمدی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان تهران در نشست خبری امروز صبح خود در جمع خبرنگاران، گفت: در هفته تربیت بدنی در سرتاسر کشور برنامه های ملی و عمومی را اجرا کردیم که آخرین آن رقابتهای شطرنج جام پایتخت است که در حال برگزاری می باشد. در برگزاری المپیاد ورزشی هم تهران با اختلاف بسیار خوبی مقام نخست را به دست آورد که جا دارد از همه هیات های ورزشی و تیم هایی که در این رقابتها شرکت کردند، تشکر کنم.

اساسنامه فدراسیون فوتبال درباره رئیس هیات فوتبال غیر قانونی است

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان تهران در مورد جهت اختصاصی دوچرخه سواری در تهران کفت: جا دارد از شهرداری برای تمام کوشش هایش برای گسترش و توسعه فرهنگ دوچرخه سواری تشکر کنم. ما اگر بتوانیم فرهنگ دوچرخه سواری را در تهران به خصوص در مرکز شهر پیاده کنیم اتفاقات خوبی می افتد اما هنوز به علت مسائل ترافیکی با اجرای این طرح فاصله داریم.

گل محمدی درباره آخرین وضعیت انتخابات هیات فوتبال استان تهران گفت: متاسفانه ابتدا مشاور حقوقی هیات فوتبال تهران نامه ای برای ما نوشته بود که انتخابات نباید برگزار گردد که خیلی غیر کارشناسی بود و ما هم پاسخ آنها را دادیم که چنین چیزی صحیح نیست. اولین مقاومت این حرف بسیار غیر کارشناسی بود که چون شرکت دو سال است برگزار شده احتیاجی به برگزاری انتخابات نیست.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان تهران اضافه نمود: در فرآیند تایید صلاحیت افراد نیز مشکل بعدی به وجود آمد که تقریبا دایره بسته یکی دو نفره پس از تایید صلاحیت فنی و مدیریتی باقی می ماند و خاتمه با کوشش های ما به تایید صلاحیت 13 نفر منجر شد. اشکالات اداری مساله بعدی در این خصوص بود. در مورد اعضای مجلس هیچ اطلاع رسانی نمی شد و با توجه به کاندیدا بودن رئیس هیات از فدراسیون خواستیم تا یک سرپرست معرفی کند و آنها به دلایل متعددی عنوان نمودند که وی (حبیب الله شیرازی) می تواند به کارش ادامه دهد.

وی ادامه داد: من به دوستان نامه نوشتم برگزاری مجمع مصوبه مجمع را احتیاج دارد نه مصوبه هیات رئیسه. در همین خصوص نامه ای به بازرسی ارائه کردیم و آنها هم صراحتا اعلام کردند انتخابات باید پس از تعیین سرپرست برگزار گردد. 72 ساعت قبل از برگزاری انتخابات هم سه تغییر در اعضای مجمع ایجاد شد؛ در حالی که ایراد قانونی داشت. در واقع ما به این سه دلیل انتخابات را به تعویق انداختیم.

گل محمدی توضیح داد: دبیر کل فدراسیون نامه ای به من ارسال کرد که چون ایرادی که شما گرفته اید درست است ما قصد داریم مجمع را برگزار کنیم و بعد از اصلاح مسائل، این کار را خواهیم کرد در حالی که این خود یک مشکل دیگر است. پس چرا در استانهای دیگر انتخابات برگزار می گردد و فقط در تهران انتخابات را برگزار نمی نمایند؟

وی عنوان نمود: هیات فوتبال آنقدر منابع اقتصادی دارد که احتیاجی به ما ندارد. هزینه باشگاه ها با اداره کل ورزش است و درآمدش برای هیات فوتبال.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان تهران یادآور شد: تیم های لیگ رجحان به ورزشگاه تختی 720 میلیون بدهی دارند و هنوز کمکی نمی گردد. مگر می گردد دولت تمام امکانات را به هیات فوتبال بدهد و بعد در زمان نظارت هیات بگوید من زیر نظر شما نیستم؟

گل محمدی در پاسخ به سئوالی مبنی بر شائبه مهندسی انتخابات هیات فوتبال استان تهران، توضیح داد: هرگونه منفی بافی یا سیاه نمایی را در شرایط کلی کشور مغایر با وظایف مسئولان می دانم اما حرفم این است وقتی رئیس یک هیات برای چهار سال انتخاب می گردد مفهومش حضور همان فرد در مدت تعیین است نه بیشتر. من اساسنامه فدراسیون فوتبال درباره رئیس هیات فوتبال را غیر قانونی می دانم. اگر رئیس را بردارند و سرپرست بگذارند هیچ ابهامی به وجود نمی آید. اگر این کار شغل نیست و افتخاری است چرا اصرار داریم در این پست بمانیم؟

به گزارش خبرنگاران، گل محمدی در ادامه صحبت هایش با خبرنگاران درباره نتیجه ارزیابی از اتفاقات اتفاق افتاده در هیات فوتبال استان تهران گفت: نتیجه ارزیابی ها در این خصوص بر اساس استعلام هایی که صورت می گیرد، ارائه می گردد. شاخص هایی برای ارزیابی داریم. بازرسی اداره کل و ادارات ورزشی به همراه فدراسیون های مربوطه مد نظر آنالیز عملکرد هیات هاست. در مجموع باید بگویم از عملکرد هیات فوتبال راضی نیستیم. من با شخص کاری ندارم اما همین که افراد از آن ابراز نارضایتی می نمایند نشان می دهد تغییر لازم است. با این حال اگر رئیس فعلی باز هم رای بیاورد، از او حمایت می کنیم. ما فقط از لحاظ تعداد برگزاری مسابقات از هیات فوتبال تهران راضی هستیم. متاسفانه تهران نماینده کمی در تیم های ملی دارد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان تهران اضافه نمود: در المپیاد ورزشی اخیر نیز استان تهران با 15 میلیون شهروند به هیچ وجه نتیجه خوبی نداشته است.

گل محمدی درباره برطرف موانع برای توسعه حضور بانوان در رشته های ورزشی گفت: تهران یکی از شهرهای پیشرو در این زمینه است. در چند رشته امیدوار به کسب مدال های جهانی هستیم. در مجموع باید بگویم در این زمینه روند رو به رشدی داریم. یکی از شاخصه های مهمی که به تمامی زیر مجموعه ها اعلام کردم بحث حضور بانوان است. باید قبح حضور بانوان در میادین ورزشی نیز در فرهنگ اجتماعی شکسته گردد.

وی در مورد سایر هیات های ورزشی که دوره ریاست آنها به اتمام رسیده است، تاکید نمود: حدود 12 هیات داریم که دوران ریاست آنها به خاتمه رسیده یا در جهت زمانی خاتمهی خودش است. اگر روسای قبلی نخواهند دوباره نامزد شوند می توانند سرپرست هم بمانند اما در غیر اینصورت باید جای خود را به فرد دیگری بدهند تا انتخابات صورت بگیرد.

گل محمدی در پاسخ به سئوالی مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت ورزشگاه تختی تهران توضیح داد: سندی که از سوی بنیاد مستضعفان اعلام شد به ورزشگاه مربوط نمی گردد. ضمن اینکه وزیر ورزش دستور 10 میلیارد تومانی پرداخت برای حل مسائل فعلی را دادند. قرار است از فصل بعدی از این ورزشگاه پیر شهر تهران دوباره در رقابت های لیگ برتر استفاده گردد. امیدوارم دوران بازسازی و تعمیرات به سرعت شروع گردد.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان تهران درباره نرخ گذاری پیست اسکی توچال گفت: فرایند نرخ گذاری بر عهده کمیسیون ماده پنج اداره کل است. با دستور دولت، وزارت صمت باید در این جلسات حضور داشته و آنها هم اظهارنظر نمایند. هفته گذشته جلسه ای را در این زمینه داشتیم. دو نماینده از باشگاه ها نیزحضور داشتند. دلایل افزایش نرخ را از سوی همین باشگاه ها شنیدیم. کمیته تعیین نرخ، مجددا تشکیل جلسه می دهد و تصمیم می گیرد. پیش بینی ما این است که بین 10 الی 15 درصد افزایش خواهد داشت.

گل محمدی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا بازنشسته ها می توانند در انتخابات هیات های ورزشی شرکت نمایند؟ تاکید نمود: اساسنامه هیات های ورزشی به تایید هیات دولت رسیده است. البته هنوز به ما ابلاغ نشده است ولی گویا ظاهرا روسای هیات ها در سطح استانی می توانند بازنشسته باشند چون شغل محسوب نمی شوند اما ملاک برای ما زمانی است که این موضوع ابلاغ گردد.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13067

به "اساسنامه فدراسیون فوتبال درباره رئیس هیات فوتبال غیر قانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساسنامه فدراسیون فوتبال درباره رئیس هیات فوتبال غیر قانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید