استقبال رئیس کویتی شورای امنیت ازطرح ایران درباره گفتگوی منطقه ای

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، منصور العتیبی سفیر و نماینده دائم کویت در سازمان ملل که به تازگی کرسی ریاست دوره ای شورای امنیت را نیز برعهده گرفته است، با حمایت از مواضع ایران در ارتباط با گفتگوهای منطقه ای، خواهان مذاکره با ایران شد.

استقبال رئیس کویتی شورای امنیت ازطرح ایران درباره گفتگوی منطقه ای

منصور العتیبی که به مناسبت شروع ریاست کویت بر شورای امنیت در میان خبرنگاران حاضر شده بود، گفت که تا 26 ژوئن، یعنی کمتر از یک ماه دیگر درباره اجرای قطعنامه 2231 گفتگوهایی را در شورای امنیت دنبال خواهیم کرد.

در قطعنامه 2231 که در سال 1394 با اجماع اعضای شورای امنیت به تصویب رسید، توافق برجام به رسمیت شناخته شده است و بنابراین انتظار می رود در نشست پیش روی شورای امنیت در 26 ژوئن موضوع برجام مورد آنالیز قرار گیرد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی تا کنون در همه 15 گزارش ارائه داده پس از توافق برجام، پای بندی ایران را به تعهدات خود اعلام نموده، هرچند موضوع خروج یکجانبه آمریکا و نقض تعهدات این کشور همچنان یکی از مهمترین چالش های موجود در برجام است.

ریاست دوره ای شورای امنیت هدمچنین با اظهار امیدواری از اینکه همه درگیری ها و تنش ها در منطقه به صورت مسالمت آمیز و به وسیله گفت وگو حل گردد، از استقبال کویت از طرح گفتگوهای منطقه ای با ایران اطلاع داد.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6512

به "استقبال رئیس کویتی شورای امنیت ازطرح ایران درباره گفتگوی منطقه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال رئیس کویتی شورای امنیت ازطرح ایران درباره گفتگوی منطقه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید