اعلام زمان برگزاری آزمون جامع مشمولان قانون معین تکلیف وزارت آموزش و پرورش

به گزارش شیوا مارکت، تهران (پانا) - دبیر ستاد برگزار کننده آزمون های دانشگاه فرهنگیان، از برگزاری آزمون جامع گروه سوم مشمولان قانون معین تکلیف وزارت آموزش و پرورش روز آدینه 19 آذر ماه جاری اطلاع داد.

اعلام زمان برگزاری آزمون جامع مشمولان قانون معین تکلیف وزارت آموزش و پرورش

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، رضا کچوئیان، با قدردانی از مشارکت اثرگذار همکاران و عوامل اجرایی در راستای برگزاری آزمون مجازی گروه های اول و دوم معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مربیان پیش دبستان و خرید خدمات آموزشی فعال در آموزش و پرورش به منظور تبدیل شرایط و استخدام در این دستگاه از برگزاری آزمون مجازی گروه سوم مشمولان قانون معین تکلیف آن وزارت اطلاع داد و اضافه کرد: این آزمون با هماهنگی مرکز منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش صبح روز آدینه 19 آذر ماه جاری برای جمعیتی حدود 16 هزار و 818 تن برگزار خواهد شد.

کچوئیان، یکی از عوامل مهم و اساسی در فرآیند آموزش و یادگیری موثر و بعلاوه حفظ و تداوم آن را ارزشیابی از آموخته های فراگیران ذکر و خاطر نشان کرد: این ارزشیابی زمانی اثربخش و پایدار است که مجموعه سؤالات هر آزمون بر اساس معیارهای صحیح علمی و استاندارد تهیه شده باشد.

وی، فعالیت استادان مجرب و متخصصان فن را در راستای تهیه و تنظیم سؤالات آزمون برابر با رعایت همه حیطه های شناختی، ستودنی خواند و اضافه کرد: کوشش کارکنان مرکز سنجش معاونت نظارت دانشگاه فرهنگیان بر این است تا طراحی سؤالات بر اساس معیارهای مفهومی و استاندارد زمینه ساز تغییر در نگرش و نحوه یادگیری فراگیران باشد.

این مقام مسؤول، از طراحی سؤالات برای گروه های 23 گانه مشمول آزمون سخن گفت و اضافه کرد: با انتها پودمان دوم گروه سوم مشمولان آزمون جامع بنا بر اتخاذ تصمیم ستاد ماده 28 روز آدینه 19 آذر ماه جاری آزمون گروه سوم مشمولان برگزار خواهد شد.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، فرصت های پیش بینی شده را برترین موقعیت برای انجام فرآیند استخدام افراد مشمول، برابر با مصوبه مجلس شورای اسلامی در دستگاه بزرگ آموزش و پرورش دانست و توضیح داد: علاوه بر کلیه افرادی که اسامی آن ها به وسیله معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به معاونت نظارت اعلام شده است آن تعداد افرادی هم که بنا به دلایل متعدد نتوانستند از آزمون 12 شهریور ماه گذشته با موفقیت گذر نمایند، می توانند با گروه سوم در آزمون 19 آذر ماه به عنوان آزمون جبرانی، شرکت نمایند.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، بر گزاری آزمون پیش رو را برای رشته های مختلف آموزش ابتدایی، مبه وسیلهه، بچه ها با نیازهای ویژه، مشاوره، مراقبان سلامت و بهداشت و مربیان امور تربیتی و تربیت بدنی خاطرنشان کرد و گفت: بالاترین جامعه آماری شرکت نمایندگان در آزمون، به رشته آموزش ابتدایی اختصاص دارد.

کچوئیان، 2 عنوان درس تخصصی هر رشته به تفکیک و 1 عنوان درس مشترک اخلاق حرفه ای را در همه رشته ها مقیاس سنجش و معین صلاحیت افراد مشمول قانون معین تکلیف آموزش و پرورش در آزمون انتهای جامع امسال، ذکر کرد و گفت: کتاب های درسی و راهنماهای معلم هم جزو منابع آزمون به شمار می فرایند، بنا بر اطلاعیه های منتشر شده بخشی از سؤالات آزمون هم در این خصوص طراحی شده است.

استاد دانشگاه، خاطر نشان کرد: لینک منابع مذکور نیز در اطلاعیه مرکز سنجش به وسیله سایت اصلی دانشگاه فرهنگیان در اختیار افراد ذی نفع قرار گرفته است.

دبیر ستاد برگزار نماینده آزمون های دانشگاه فرهنگیان، آزمون 19 آذر را همانند آزمون برگزار شده گروه های اول و دوم مشمولان دارای 40 سؤال دانست و گفت: همه سؤالات آزمون، چند گزینه ای است، بخشی از این سؤالات هم به صورت عملکردی چند گزینه ای توام با سناریوهای کوتاه و بلند طراحی شده است.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، با تاکید بر این که آزمون انتهای جامع مشمولان قانون معین تکلیف وزارت آموزش و پرورش به صورت برخط برگزار خواهد شد، توضیح داد: آزمون مذکور، صبح روز آدینه 19 آذر ماه جاری راس ساعت 10 صبح به مدت 90 دقیقه به وسیله سامانه آزمون به نشانی azmoon.cfu.ac.ir برگزار خواهد شد.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان، مجموع کل آزمون را هزار امتیاز دانست و گفت: مولفه های کارآموزی و فرهنگی هر کدام به طور جداگانه دارای 275 نمره و آزمون انتهای جامع نیز برخوردار از 450 نمره است.

وی، در انتها در مورد حد نصاب نمره قبولی مشمولان قانون معین تکلیف وزارت آموزش و پرورش، کسب رقم 65 درصد را از جانب شرکت نمایندگان در آزمون جامع، ملاک قبولی افراد دانست و تاکید نمود: در آزمون پیش رو همانند آزمون های برگزار شده ماه های مرداد و شهریور همه شرایط مشمولان برای حضور خود فرد در آزمون رصد و پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29730

به "اعلام زمان برگزاری آزمون جامع مشمولان قانون معین تکلیف وزارت آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام زمان برگزاری آزمون جامع مشمولان قانون معین تکلیف وزارت آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید